۱۲ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۵
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84248151
۰ نفر

برچسب‌ها

درخواست چین برای افزایش کمک های بین المللی به یمن

تهران- ایرنا- معاون نماینده دائمی چین در سازمان ملل با اشاره به بحران انسانی در یمن، از جامعه بین‌الملل خواست برای جلوگیری از وخیم تر شدن وضعیت، کمک های خود به مردم این کشور را افزایش دهند.

به گزارش ایرنا، رادیو بین‌المللی چین روز سه شنبه اعلام کرد: «دای بینگ» دوشنبه شب به وقت محلی در نشست ویدیویی سازمان ملل گفت "یمن در حال حاضر با چالش های متعددی از جمله درگیری و جنگ، بحران اقتصادی، شیوع کرونا و عدم امنیت غذایی روبروست و دچار یک فاجعه انسانی شده است".

او افزود: جامعه بین المللی باید برای افزایش کمک به یمن اقدام کند تا از وخیم تر شدن بحران انسانی در این کشور و بروز قحطی جلوگیری شود.

این مقام چینی اضافه کرد: سازمان ملل باید با اقدامات موثر در قالب برنامه کمک رسانی با کشورها و سازمان های منطقه‌ای هماهنگ شود.

بینگ ادامه داد: طرفهای درگیر باید ورود امن و بدون مانع کمک های انسان دوستانه را تضمین کنند تا محموله ها به دست مردم برسد و گروه های ضعیف چون زنان و کودکان مورد حمایت واقعی قرار گیرند.  

معاون نماینده دائمی چین در سازمان ملل با یادآوری اینکه مذاکره سیاسی تنها راه حل مشکل یمن است، تصریح کرد: چین از حفظ حق حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی یمن، آتش بس فوری میان طرف های درگیر در این کشور و نقش میانجی گری سازمان ملل حمایت می‌کند.

دای بینگ ابراز امیدواری کرد، همه طرف های درگیر در مساله یمن با اولویت دادن به منافع کشور و مردم خود، توافق نامه استکهلم و توافق نامه ریاض را به طور جدی اجرا کنند و با تداوم روند رایزنی سیاسی، به یک راه حل مورد قبول همه طرف ها در یمن، منطقه و جامعه بین المللی دست پیدا کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =