فراخوان کنگره ملی شعر "مکتب گمنامی" شیراز اعلام شد
عکس تزئینی است

شیراز- ایرنا- همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در فروردین ماه ۱۴۰۰ سومین حرم اهل بیت (ع) میزبان نخستین کنگره ملی شعر مکتب گمنامی خواهد بود که  با هدف تکریم سربازان گمنام امام زمان(عج) برگزار خواهد شد.

روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس، سه‌شنبه به نقل از احد ده‌بزرگی دبیر علمی نخستین کنگره ملی شعر مکتب گمنامی، ضمن اعلام فراخوان این رویداد ادبی اظهار داشت: این کنگره در چهار بخش شعر کلاسیک، شعر نو، ترانه و سرود، تصنیف و شعر کودک و نوجوان پذیرای آثار است و علاوه بر تندیس و لوح افتخار کنگره جوایز نقدی در هریک از بخش‌های یادشده به‌تفکیک شامل ۴۰ میلیون ریال به نفرات اول، ۳۰ میلیون ریال به نفرات دوم و ۲۰ میلیون ریال به نفرات سوم اهدا خواهد شد.

وی  ادامه داد: اشعار بر محور کلی عنوان کنگره پذیرش می‌شوند و باید حاوی مفاهیمی مرتبط با موضوعات اصلی شامل مکتب گمنامی، پایگاه عظیم مبارزه و جهاد/ مکتب گمنامی، آرامش و امنیت مردم و مکتب گمنامی، سرباز گمنام شهید باشد.

دبیر علمی کنگره ملی شعر مکتب گمنامی دیگر موضوعات این کنگره را سرباز گمنام، مجاهدت های خاموش/سرباز گمنام،  دفاع از ولایت و رهبری/سرباز گمنام،  صیانت از امنیت کشور و مردم/ سرباز گمنام،  سالک کوی توکل و طریق توسل/ سرباز گمنام،  پرورش یافته قرآن و نگاه نافذ امام (ره) اعلام کرد.

ده‌بزرگی با بیان اینکه شرکت در کنگره محدودیت سنی ندارد تصریح کرد: هر شرکت کننده می تواند حداکثر دو اثر در هر بخش ارسال کند و شرکت همزمان یک شاعر در بخش های مختلف رویداد نیز بلامانع است؛ اما ضروری است آثار حتما مرتبط با مضمون اصلی و موضوعات قید شده در فراخوان باشد.

پدر شعر آیینی امروز فارس افزود: ارسال نشانی، تلفن تماس، کد ملی و تاریخ تولد به همراه اثر الزامی است. ضمن آنکه بنا بر فراخوان اعلامی، استفاده هنری از آثار در هر قالبی برای دبیرخانه مجاز خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به راه های ارتباط با دبیرخانه اظهار داشت: علاوه بر سایت حوزه هنری فارس به نشانی www.artfars.ir و صفحه اینستاگرام به نشانی maktabe۱۴۰۰@  ، شماره واتساپ ۰۹۰۵۵۳۸۳۳۸۵ تنها جهت ارسال پیام در دسترس شاعران و علاقه مندان خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha