آمار فوتی، بستری و ابتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ مورد فوتی و نزدیک به ۱۰۰ نفر بستری بر اثر کرونا در استان گزارش شده، که نشان‌دهنده افزایش محسوس نسبت به روزهای گذشته است.

دکتر جواد آقازاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روند فوت شهروندان استان بر اثر ابتلا به کرونا همچنان ادامه داشته و با اضافه شدن ۹ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، کل فوتی های ناشی از این ویروس در استان به سه هزار و ۶۴۵ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: ۹ فوتی ناشی از کرونا در آذربایجان غربی طی ۲۴ ساعت گذشته شامل سه نفر در ارومیه، سه نفر در خوی، ۲ نفر در میاندوآب و یک نفر در بوکان بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۳۰۷ نفر به تعداد مبتلایان و حدود ۱۰۰ نفر به تعداد بستری شدگان ناشی از کرونا در آذربایجان غربی اضافه شد و تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در آذربایجان غربی به ۱۱۴ هزار و ۲۵۸ نفر افزایش یافت.

آقازاده ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۴۹۰ نفر در مراکز درمانی استان بر اثر ابتلا به سندرم حاد تنفسی بستری بوده که از این تعداد ۲۵۲ نفر مشکوک و ۲۳۸ نفر مبتلای قطعی به کووید ۱۹ هستند.

وی گفت: از این تعداد، ۱۳۸ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و ۲۹ نفر تحت ونتیلاتور قرار دارند.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود ۱۱۵ میلیون نفر در دنیا و نزدیک به یک میلیون و ۶۴۰ هزار نفر در ایران به کرونا مبتلا شده اند.

سهم آذربایجان غربی از مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در کشور، به ترتیب هفت و ۶ درصد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha