سانا: آمریکایی ها غلات سرقت شده سوریه را به شمال عراق انتقال دادند

تهران - ایرنا - خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که غلات کشاورزان این کشور که توسط نیروهای آمریکایی سرقت شده بودند، توسط دهها کامیون به شمال عراق منتقل شدند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا ، «سانا» افزود: 45 کامیون متعلق به نظامیان آمریکایی غلات سرقت شده را از طریق گذرگاه غیر قانونی «الولید» در حومه «الحسکه» به شمال عراق انتقال دادند.

اشغالگران آمریکایی از گذرگاه الولید برای انتقال ثروت های سرقت شده مردم سوریه از جمله غلات و نفت استفاده می کنند.

این خبرگزاری به نقل از منابع مطلع که به نام آنها اشاره نکرده، اعلام کرد که غلات سرقت شده شامل گندم و جو از فرودگاه «خراب الجیر» در «المالکیه» به شمال عراق انتقال داده شد.

نظامیان اشغالگر آمریکایی طی ماههای اخیر به سرقت ذخایر غذایی سوریه ادامه داده‌اند و این اقدامات با هماهنگی شبه نظامیان «قسد» (کردهای سوریه) در نقاط مرزی سوریه انجام پذیرفته است.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.   

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام می داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha