آمریکا برای مقابله با حملات سایبری آمادگی ندارد

تهران- ایرنا- کمیسیون امنیت ملی آمریکا در آخرین گزارش خود اعلام کرده است که دولت فدرال آمادگی ندارد تا از کشور در برابر تهدیدهای جدید ناشی از افزایش استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی دفاع کند.

به گزارش ایرنا، نشریه هیل بامداد سه شنبه نوشت در گزارش کمیسیون امنیت ملی در مورد هوش مصنوعی آمده است، آمریکا باید تغییرات قابل توجهی برای همگام شدن با کشورهایی مانند چین و روسیه در زمینه هوش مصنوعی به منظور رفع نگرانی‌های امنیت ملی انجام دهد.

کمیسیون امنیت ملی آمریکا یاد آور ‌شده است، ایالات متحده اکنون باید در زمینه استفاده از سیستم و نوآوری‌های هوش مصنوعی برای حفاظت از امنیت، پیشرفت و حفاظت از آینده دموکراسی سرمایه‌گذاری کند.

در این گزارش آمده است، دولت نه سازماندهی می‌کند و نه برای رقابت در عرصه فناوری در مقابل یک رقیب متعهد سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد. همچنین در برابر تهدیدات مجهز به هوش مصنوعی و بکارگیری سریع برنامه‌های هوش مصنوعی علیه اهداف امنیت ملی آماده دفاع نیست.

در گزارش کمیسیون امنیت ملی آمریکا تأکید شده است، با افزایش استفاده از هوش مصنوعی توسط قدرت‌های خارجی به منظور کسب اطلاعات و حملات سایبری، ایالات متحده برای محافظت در مقابل این تهدیدها عقب مانده است.

این کمیسیون به عنوان بخشی از قانون مجوز دفاع ملی آمریکا در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد و اکثر اعضای آن توسط کنگره منصوب می‌شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =