استقرار شبکه بهداشت و درمان در شهرستان خانمیرزا در دستور کار قرار گرفت

شهرکرد- ایرنا- فرماندار خانمیرزا با اشاره به لزوم ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای در این شهرستان تازه‌تاسیس گفت: استقرار شبکه بهداشت و درمان در این شهرستان در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.

یوسف مرادی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: براساس نظر مسوولان دانشگاه علوم‌پزشکی چهارمحال و بختیاری، طرح گسترش شبکه‌های بهداشت و درمان هر پنج سال یک‌بار انجام می‌شود و در این راستا، آخرین طرح گسترش شبکه‌های بهداشت و درمان مربوط به ۱۰ مردادماه ۱۳۹۵ بود و طرح جدید آن در تابستان سال ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد.
مرادی تصریح کرد: بر همین اساس راه‌اندازی شبکه بهداشت و درمان شهرستان خانمیرزا با تیپ ۴ و بهره‌مندی از حدود ۶۰ نیروی انسانی فنی، اداری و تخصصی پیش‌بینی شده است.
وی یادآور شد: مسوولان دانشگاه علوم‌پزشکی استان، کروکی و نقشه‌برداری‌های لازم برای احداث ساختمان سه طبقه با چهار هزار متر مربع زیربنا و ۴۵ اتاق به‌منظور فعالیت شبکه بهداشت و درمان شهرستان خانمیرزا را تهیه کرده‌اند.
فرماندار خانمیرزا اظهار داشت: مردم روستای بَردبُر در این شهرستان یک‌هزار و ۵۰۰ متر زمین برای احداث و راه‌اندازی مرکز جامع خدمات سلامت اهداء کرده‌اند.
وی با اشاره به وجود معارض بر روی این زمین گفت: با پیگیری‌های لازم، این مشکل رفع و هر چه سریع‌تر زمینه حضور و سرمایه‌گذاری یک خیر نیک‌اندیش با آمادگی اختصاص هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای احداث و راه‌اندازی مرکز جامع خدمات سلامت روستای بَردبُر فراهم می‌شود.
مرادی تاکید کرد: استفاده از توان بخش خصوصی و فراهم کردن زمینه حضور سرمایه‌گذاران و خیران نیک‌اندیش می‌تواند وضعیت توسعه در شهرستان تازه‌تاسیس خانمیرزا را متحول کند.
وی با اشاره به فعالیت ۲ دستگاه آمبولانس در خانمیرزا و لزوم اختصاص یک دستگاه آمبولانس دیگر به این شهرستان افزود: هم‌اکنون تمامی خدمات بهداشتی و درمانی سطح یک در خانمیرزا به مردم ارائه می‌شود.
به گزارش ایرنا، آلونی مرکز شهرستان تازه‌تاسیس خانمیرزا در ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =