صالحی: در سه روز ۲۰۰ هزار کتاب به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال فروخته شد

تهران- ایرنا- سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی با اشاره به طرح زمستانه خانه کتاب و ادبیات ایران تاکید کرد که عیدانه‌مان را در کتابفروشی‌ها پیدا کنیم.

به گزارش ایرنا، صالحی دوشنبه شب در این توئیت افزود: در طرح زمستانه خانه کتاب و ادبیات ایران، در سه روز گذشته بیش از ده میلیارد تومان و حدود ۲۰۰ هزار نسخه کتاب فروخته شد که نزدیک ۹ میلیارد تومان در شهرستان‌ها(غیر تهران) خرید شده است.

به گزارش ایرنا، زمستانه کتاب ۹۹، چهارمین طرح فصلی حمایت از کتابفروشان در سال جاری، در آستانه بهار و همزمان با اولین شکوفه‌های بهاری، از روز نهم اسفندماه کار خود را آغاز کرده است.

مخاطبان در این طرح می‌توانند با استفاده از تخفیف ۲۵ درصدی، کتاب‌های مورد نظر خود را تهیه کنند که ۵ درصد بیشتر از دوره های قبل به حساب می آید، سقف مجاز خرید برای هر خریدار با استفاده از کد ملی، ۲۰۰ هزار تومان و میزان تخفیف دریافتی نیز ۵۰ هزار تومان خواهد بود.

در این دوره که چهارمین طرح حمایت از کتابفروشان در سال ۱۳۹۹، به شمار می رود، بیش از ۹۲۲ کتابفروشی از ۳۱ شهر در سراسر کشور حضور دارند که ۷۰۱ کتابفروشی در مراکز استان و ۲۲۱ کتابفروشی در شهرستان‌ها هستند. این اعداد بیشتر از دوره قبلی است که در فصل پاییز، همزمان با هفته کتاب از ۲۴ آبان تا ۱ آذر برگزار شد؛ در پاییزه کتاب ۹۹، ۶۸۸کتابفروشی از سایر استان ها و ۱۲۸ کتابفروشی از تهران در طرح مشارکت داشتند اما در زمستانه کتاب ۱۳۹۹، پس از تهران با ۱۴۳ کتابفروشی عضو طرح زمستانه، خراسان رضوی با ۱۱۱ کتابفروشی، اصفهان با ۹۶ کتابفروشی، قم با ۷۸ و کردستان با ۵۲ کتابفروشی، بیشترین مشارکت را در آخرین رویداد سراسری کتاب در سال جاری داشته‌اند. 

بر اساس اعلام خانه کتاب و ادبیات ایران، کتابهای عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان مشمول طرح هستند اما کتاب‌های آموزشی، کمک آموزشی، افست، فاقد شماره شابک، دارای شابک غلط و کتابهایی که در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت نشده اند مشمول طرح نمی شوند.

مشخصات کتابفروشی‌های عضو طرح زمستانه کتاب ۹۹ در سایت این رویداد فرهنگی قابل مشاهده است. در این دوره از طرح نیز چون سه دوره‌ گذشته به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، امکان خرید تلفنی و غیر حضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتاب‌فروشی‌ها فراهم شده است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =