کنگره انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها پنجشنبه برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با اعلام اینکه مجمع عمومی سالیانه این تشکل اصلاح‌طلب روز پنجشنبه برگزار می‌شود، گفت: در این جلسه درباره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و انتخابات شوراهای شهر و روستا و ویژگی‌ها و مصداق‌های نامزدهای مورد نظر انجمن در این انتخابات بحث می‌شود.

«محمود صادقی» روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره آخرین فعالیت‌های نهاد اجماع ساز اصلاح‌طلبان گفت: کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی نسبت به اسم قبلی این نهاد یعنی «جبهه اصلاح‌طلبان ایران» ایراد گرفت و ظاهرا به دلیل شباهت اسمی آن را نپذیرفت، بنابراین نهاد اجماع ساز سه اسم جدید به کمیسیون ماده ۱۰ معرفی کرد که در نهایت «جبهه اصلاحات ایران»  مورد تایید قرار گرفت و روز دوشنبه از سوی دبیر کمیسیون اعلام شد.

 دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین در این باره که چرا ۳۱ حزب عضو نهاد اجماع ساز (جبهه اصلاحات ایران) به ۲۷ کاهش یافت، خاطرنشان کرد: ۲۷ حزب اعلام شده از سوی دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب، آنهایی هستند که خود را با قانون جدید احزاب تطبیق داده اند و چهار حزب دیگر در حال تطبیق با این قانون هستند. طبیعتا پس از این اقدام به صورت اتوماتیک عضو جبهه اصلاحات ایران خواهند شد.

صادقی خاطرنشان کرد: کمیته‌های مختلف جبهه اصلاحات ایران در حال برنامه ریزی و انتخابات داخلی برای انتخاب رییس و هیات رییسه خود هستند. روسای کمیته‌های جبهه اصلاحات ایران در کنار نایب رییس اول و دوم، دبیر، سخنگو،  عضو هیات رییسه جبهه هستند.

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =