سالانه ۱۵ هزار دانش آموز به رقابت های ورزشی کشور راه می یابند

کرج- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی گفت: سالانه ۱۵ هزار نفر از بین پنج میلیون دانش آموز فعال در ۱۴ رشته ورزشی به رقابت های ورزشی کشور راه می یابند.

حسین بابویی دوشنبه شب  در حاشیه افتتاح مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور به میزبانی استان البرز درجمع خبرنگاران اظهارداشت: ورزش دانش‌آموزی اساس و پایه ورزش همگانی، حرفه‌ای و قهرمانی است که از مدارس آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این فدراسیون ٢ سال متوالی به عنوان فدراسیون برتر کشور شناخته شده است، خاطرنشان کرد: رقابت های ورزشی دانش آموزان در ابتدا از کف مدارس آغاز می شود که معلمان تربیت بدنی در این فرآیند استعدادهای ورزشی را شناسایی می کنند.

وی بیان داشت: ورزش آموزشگاهی نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی و توسعه ورزش در سطح مدارس دارد زیرا ورزش دانش آموزی درکنار قهرمان پروری و هدایت افراد به ورزش، نگاه تربیتی نیز دارد.

وی یادآور شد: درسال گذشته بیش از ۱۲ میلیون دانش آموز در مسابقات ورزشی ثبت نام کردند که از بین آنها ۱۴ هزار دانش آموز با استعداد در رشته های ورزشی شناسایی شد.

بابویی عنوان کرد: ۷۰۰ دانش آموز نیز به فدراسیون های ورزشی کشور معرفی شدند.

وی با بیان اینکه این استعدادها به فدراسیون های ورزشی و وزارت ورزش معرفی می شوند، اضافه کرد: برای توسعه ورزش دانش آموزی تا کنون ۱۵ تفاهم نامه با فدراسیون های ورزشی امضا شده است.

رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی ادامه داد: ۶٠ درصد استعدادها ی معرفی شده به فدراسیون ها دربخش دختران و ۴٠ درصد در بخش پسران است.

وی به پیامدهای شیوع ویروس کرونا بر برنامه‌های آموزشی و ورزشی قشر میلیونی دانش آموزان پرداخت و افزود: متاسفانه مدت زمان طولانی است که مدارس تعطیل شده و زنگ‌های ورزش براساس برنامه‌های معلمین در سامانه شاد ارائه می شود.

بابویی یادآورشد: کرونا مسابقات ورزش دانش آموزان  را به ریل مجازی درسال تحصیلی جدید انداخت.

وی تاکید کرد: اجرای مسابقات ورزش دانش آموزی علاوه برشناسایی نخبگان و استعدادهای ورزشی درانتقال ارزش ها، آموزه های زیست محیطی، قانون گرایی، احترام به دیگران، جمع گرایی، نا امید نشدن ،عزت نفس و مغرور نبودن و سایر ویژگی های فردی که رفتار فردی و اجتماعی مورد پسند درجامعه،تاثیرگذاراست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha