یک مورد بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کرمانشاه شناسایی شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی، ‌درمانی کرمانشاه اعلام کرد: یک مورد بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در کرمانشاه شناسایی شد

دکتر ابراهیم شکیبا روز دوشنبه به ایرنا افزود: نمونه آزمایش این بیمار با کیت های تشخیصی ویژه ویروس جدید در آزمایشگاه این معاونت بررسی و ابتلای قطعی در وی تشخیص داده شد.

وی اظهار داشت: بیمار خانمی ۴۶ ساله کرمانشاهی و ساکن این شهر است که هفته گذشته به شهرستان‌ ماهشهر از توابع استان خوزستان سفر کرده است.
شکیبا با بیان اینکه حال عمومی این بیمار اکنون مساعد است، گفت: تمام اقدامات لازم براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت برای بررسی افراد نزدیک و اقدامات پیشگیری و کنترلی برای بیمار و اطرافیان‌ او توسط این معاونت انجام شده و یا در حال انجام است.

وی تاکید کرد: لازم است همه مردم با رعایت شدیدتر و جدی تر دستورات بهداشتی از خود و خانواده شان در برابر این ویروس خطرناک محافظت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی، ‌درمانی کرمانشاه گفت: این ویروس به مراتب خطرناک تر و با قدرت انتشار بالاتری است و اگر مردم مراعات نکنند، ممکن است استان را در آستانه یک آزمون سخت قرار دهد.  
رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه ثبت نشده و امروز مجموع جانباختگان بر اثر ابتلا به این ویروس در رقم هزار و ۴۸۴ نفر باقی ماند.

«مهدی محمدی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از بستری‌ شدن ۳۹ نفر در شبانه روز گذشته با علایم ویروس کرونا خبر داد و افزود: همچنین در این مدت ۳۵ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

به گفته او اکنون ۱۴۷ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان کرمانشاه بستری هستند.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ بیمار بستری و ۴۶ بیمار سرپایی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در سطح استان کرمانشاه شناسایی شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها