اعتمادسازی بین مسوولان و جامعه، زمینه‌ساز مشارکت بیشتر در انتخابات است

شیراز-ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان لارستان گفت: اعتمادسازی بین مسوولان و بدنه جامعه در سطوح و لایه‌های مختلف سبب می‌شود، انتخابات پیش رو (بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۰) با مشارکت هر چه بیشتر مردم برگزار شود.

جلیل حسنی، عصر دوشنبه در نشست ستاد انتخابات شهرستان لارستان افزود: ایجاد شرایط مناسب برای برگزاری یک انتخابات سالم، قانونمند، باشکوه و با حضور حداکثر مردم، وظیفه اصلی ستاد انتخابات این شهرستان است.

وی اظهار داشت: این یکی از موضوع‌های اساسی است که باید از هم اینک روی آن تمرکز کرد و ضروری است که کمیته‌های مختلف ستاد انتخابات شهرستان اعم از اجرایی، فناوری، اطلاع ‌رسانی، حراست و استعلامات، پشتیبانی، حقوقی، امنیتی و همه عوامل و دست اندرکاران امر انتخابات، به نحو مطلوب و شایسته وظایف خود را در این زمینه انجام دهند.

فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اینکه، هیات اجرایی ستاد انتخابات این شهرستان از بین ۳۰ نفر از معتمدان محلی انتخاب می‌شوند، گفت: انتخاب هیات‌های اجرایی از بدنه اجتماع و مردم، از مصادیق بارز مردم سالاری دینی و اعتماد متقابل بین مردم و مسوولان است.

حسنی اضافه کرد: اطمینان بخشی و اقناع سازی افکار عمومی مبنی بر برگزاری یک انتخابات سالم و قانونمند، زمینه لازم را برای حضور حداکثری مردم و افزایش میزان مشارکت آنان را در پای صندوق‌های رای فراهم می‌کند.

او افزود: ستاد انتخابات این شهرستان با همکاری، هماهنگی و احساس تعهد و مسوولیت همه عوامل و نهادهای نظارتی، قضایی و امنیتی این اطمینان را به مردم می‌دهد که انتخاباتی سالم، قانونمند و در کمال آرامش برگزار خواهد شد.

معاون استاندار فارس بیان داشت: به هیچ عنوان نباید انتخابات کمرنگ جلوه داده شود و البته تحقق این مهم نیز هنر ستاد انتخابات و همه عوامل اجرایی است تا با اطمینان بخشی به مردم در راستای صیانت و حراست از آرای آنها زمینه مشارکت حداکثری آحاد جامعه را فراهم کنند.

وی گفت: شهرستان لارستان در سال‌های قبل نیز در برگزاری انتخابات، خوب، سالم و قانونمند موفق عمل کرده است که این خود یک افتخار برای این شهرستان محسوب می‌شود و محرکی برای حضور پُرشور و حداکثری مردم در انتخابات سال ۱۴۰۰ است.

حسنی ادامه داد:: هدف دشمنان این است که مشارکت مردم در صحنه انتخابات کم شود، پس باید در حوزه اجرایی و برنامه‌ریزی هوشیارتر عمل کنیم.

رییس ستاد انتخابات شهرستان لارستان گفت: نام نویسی از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه (بیستم اسفندماه ۹۹) در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه (بیست و ششم اسفند) به مدت هفت روز ادامه دارد.

به گفته حسنی، ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری نیز از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه (شانزدهم فروردین ماه ۱۴۰۰) آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه (بیست و دوم فروردین ماه) ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: بر اساس تبصره سه ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوء پیشینه را که از تاریخ آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، ارائه کنند، لذا داوطلبان شورای اسلامی شهرها می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی یا دفاتر پلیس ۱۰+ و یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی نسبت به دریافت گواهی نداشتن سوء پیشینه اقدام و هنگام ثبت نام گواهی را ارائه کنند.

حسنی، درباره استعفای مقام‌ها برای داوطلب شدن در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هم گفت: با استناد به ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، اشخاصی که به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شورای اسلامی محرومند باید تا قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا کنند.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =