مرزهای کهگیلویه به خوزستان بسته شد

یاسوج - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: در پی فوت یکی از شهروندان به علت ویروس جهش یافته انگلیسی مرزهای این شهرستان با خوزستان بسته شد.

محمدطاهر طیب زادگان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در پی ابتلای یکی از شهروندان دهدشتی به ویروس جهش یافته انگلیسی کووید۱۹و فوت این شخص، جلسه تیم واکنش سریع به این موضوع با حضور کارشناسان مرتبط  در ۲ حوزه بهداشت و درمان تشکیل شد.

 وی بیان کرد: در این جلسه بر تشدید نظارت متولیان در بخش های مختلف، رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا، کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرستان به ویژه در مناطق هم مرز با استان خوزستان، راه اندازی سریع پست های ایست و بازرسی و ایستگاه‌های نمونه گیری جهت تست رپید در این مبادی مصوب شد.
طیب‌زادگان افزود: کمیته رهگیری موارد تماس بیماران مبتلا به کرونا با اولویت رهگیری و نمونه گیری از موارد مشکوک به کرونای انگلیسی اقدامات لازم و پیشگیرانه را انجام خواهد داد.

وی بر همکاری عموم مردم جهت رعایت هرچه بیشتر شیوه نامه های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا و پرهیز از حضور در تجمعات مختلف تاکید کرد.

طیب زادگان گفت: نیاز است در کنار فعالیت های آموزشی و پیشگیرانه حوزه بهداشت شهرستان، بخش درمان نیز با محوریت بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت تدابیر لازم  در مواجه نوع جهش یافته ویروس کووید ۱۹موسوم به کرونای انگلیسی را پیش بینی کند.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت موجود در بیمارستان امام خمینی دهدشت و جمعیت بالای تحت پوشش این بیمارستان می طلبد مردم با رعایت اصول بهداشتی و در خانه ماندن خود از شیوع این ویروس جدا خودداری کند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج یکی از هم استانی ها که ٣۴ ساله بود در تاریخ ٩٩/١١/۴ با تشخیص بیماری غیرکرونایی در اهواز بستری و در تاریخ ٩٩/١١/١٨ با رضایت شخصی از بیمارستان ترخیص و به خانه اش در دهدشت مراجعه می نماید و تا ٩٩/١١/٢۴ در منزل تحت درمان بوده است.

پرویز یزدانپناه گفت: این بیمار در روز ٩٩/١١/٢۵ به بیمارستان امام خمینی (ره)دهدشت مراجعه و باتشخیص کرونا و درگیری ریوی بستری می شود. بدلیل وخامت اوضاع در تاریخ ٩٩/١١/٢٩ به بیمارستان شهید جلیل انتقال داده می شود و روز ٩٩/١٢/٨ در بخش مراقبت های ویژه فوت می نماید.

وی اضافه کرد: با شک به کرونای انگلیسی نمونه مرحوم به تهران فرستاده شد که جواب نمونه مثبت بود.

وضعیت کرونایی استان در یک شرایط شکننده و ناپایدار قرار گرفته است که در صورت عدم رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات تبعات خطرناکی در پیش روی مردم استان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =