استاندار: توسعه زیرساخت‌های بخش راه‌آهن در کرمان ضروری است

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با تاکید بر ضرورت توسعه زیرساخت های راه آهن در این استان گفت: خطوط ریلی فهرج - ریگان - ایرانشهر، بم - جیرفت - جاسک و اتصال خط یزد - مهریز به انار و رفسنجان از جمله طرح‌های اولویت دار کرمان است.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز دوشنبه در نشستی با معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به اهمیت توسعه شبکه ریلی در کشور بر توسعه این بخش در استان کرمان تاکید کرد.

وی اظهار داشت: استان کرمان به دلیل موقعیت جغرافیایی و وجود مزیت‌های اقتصادی‌ باید بیش از پیش به شبکه ریلی داخلی و بین المللی متصل شود.

 استاندار کرمان، اجرای خطوط ریلی فهرج - ریگان - ایرانشهر ، بم - جیرفت - جاسک و اتصال خط یزد - مهریز  به انار و رفسنجان را از جمله طرح‌های اولویت دار این استان اعلام کرد.

 وی همچنین بر ضرورت ساماندهی ایستگاه راه آهن کرمان و تعیین تکلیف خانه های سازمانی این شرکت تاکید کرد.

استقلال خدمات راه آهن سیرجان از هرمزگان و پیوستن به استان کرمان از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود. 

حسن رسولی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت راه آهن نیز با تشکر از نگاه ملی استاندار کرمان به مباحث توسعه از وی دعوت کرد در جلسات شورای راهبری راه آهن حضور پیدا کند. 

رسولی در پاسخ به تقاضاهای استاندار کرمان، قول مساعد داد و مقرر شد جمعی از معاونان شرکت راه آهن به زودی برای جمع بندی مباحث مطرح شده به استان کرمان سفر کنند. 

شهباز حسن‌پور، رییس مجمع نمایندگان استان نیز در این نشست حضور داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =