وضعیت زمین شهرک گلخانه‌ای خانمیرزا تعیین تکلیف می‌شود

شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: وضعیت زمین مورد نیاز برای احداث شهرک دانش‌بنیان گلخانه‌ای خانمیرزا بابد تا ۱۰ روز دیگر تعیین تکلیف شود.

مجید نظری روز دوشنبه در نشست رفع مشکلات شهرستان خانمیرزا که از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، تاکید کرد: سازمان جهادکشاورزی و منابع‌طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری باید تا ۲۰ اسفندماه جاری تمامی مشکلات مرتبط با ۴۵۵ هکتار زمین پیش‌بینی شده برای احداث و راه‌اندازی شهرک دانش‌بنیان گلخانه‌ای در خانمیرزا را رفع و مجوزهای لازم را صادر کنند.
وی افزود: احداث و راه‌اندازی شهرک دانش‌بنیان گلخانه‌ای در شهرستان خانمیرزا زمینه اشتغال حداقل ۶ هزار نفر را فراهم می‌کند.
نظری تصریح کرد: شهرداری آلونی نیز هر چه سریع‌تر نسبت به پیگیری انتخاب مشاور برای بازنگری طرح جامع شهر آلونی مرکز شهرستان خانمیرزا با هدف رفع مشکل کمبود زمین مسکونی در این شهر اقدام کند.
وی با اشاره به تازه‌تاسیس بودن شهرستان خانمیرزا یادآور شد: تمامی دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری موظفند برای رسیدن این شهرستان به شاخص‌های توسعه‌ای تلاش کنند.
نظری اظهار داشت: استقرار نمایندگی دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری در شهرستان خانمیرزا جزو برنامه‌های اولویت‌دار مسوولان قرار گیرد.
فرماندار خانمیرزا نیز گفت: کوتاه کردن صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری و کاهش کاغذبازی اداری در تسریع روند توسعه‌ای این شهرستان نقش مستقیم دارد.
یوسف مرادی تاکید کرد: استفاده از توان خیرین، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و جذب اعتبارات ملی با هدف تسریع در روند ارتقای کمی و کیفی شهرستان خانمیرزا در حال انجام است.
وی افزود: تسریع در اجرای تعادل‌بخشی دشت خانمیرزا با ۳۵ هزار بهره‌بردار از ۱۶ ماه گذشته تاکنون معطل صدور مجوزها برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.
مرادی تصریح کرد: صدور مجوزهای قانونی و برگزاری فراخوان برای اجرای این طرح از مهم‌ترین خواسته‌های مردم شهرستان خانمیرزا به‌شمار می‌رود.
وی یادآور شد: افزایش تعداد ماشین‌آلات راهسازی و راهداری، بازنگری طرح جامع شهر آلونی با هدف جبران کمبود زمین مسکونی، تغییر کاربری بخشی از زمین‌ها برای استقرار دستگاه‌های اجرایی، تسریع در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، افزایش شاخص‌های بهداشت و درمان، افزایش سرانه ورزشی و توجه به حوزه صنعت از مهم‌ترین اولویت‌ها و نیازهای شهرستان خانمیرزا است‌.
به گزارش ایرنا، در این نشست تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری برنامه‌های خود در راستای ارتقای شهرستان خانمیرزا را ارائه کردند.
آلونی مرکز شهرستان خانمیرزا در ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =