۱۲۸ دستگاه ماینر استخراج بیت‌کوین در پاکدشت کشف شد

تهران- ایرنا- مدیر منطقه برق شهرستان پاکدشت گفت: با کشف ۲ مزرعه استخراج ارز دیجیتال( بیت کوین) ۱۲۸ دستگاه ماینر در یکی از مناطق پاکدشت توقیف شد.

حمیدرضا نادری روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بازرسان اداره برق شهرستان در رصدهای اطلاعاتی و بررسی‌های فنی مستمر موفق شدند تا ۲ مزرعه غیر مجاز استخراج بیت‌کوین را شناسایی و ۱۲۸ دستگاه ماینر که موجب خسارت به شبکه توزیع برق شده است را کشف و ضبط کنند.

وی اظهار داشت: یکی از این مزرعه‌ها در عمق ۶ متری زمین نسبت به استخراج بیت‌کوین اقدام می‌کرد.

وی ارزش تقریبی ماینرهای کشف شده را ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز از مهمترین محورهای تعیین شده برای کاهش مصرف برق و کمک به کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌ها می‌باشد.

وی ادامه داد: کشف مزرعه ارز دیجیتال از اهمیت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و مأموران شرکت برق با جدیت این موضوع را پیگیری،  و با متخلفان برخورد می‌کنند.

نادری تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ، با کشف ۳۴ مزرعه استخراج بیت کوین بیش از ۳ هزار و ۲۸۲ دستگاه ماینر غیرمجاز در پاکدشت کشف و ضبط شده که این تعداد ماینر، باعث صرفه جویی بیش از ۷ مگاوات توان برق شده است.

مدیر منطقه برق پاکدشت افزود: همکاری مردم و سازمان‌های اجرایی در کشف و جلوگیری از فراگیر شدن استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج کننده بیت کوین بسیار موثر خواهد بود و از شهروندان درخواست می‌شود که در صورت مشاهده هر گونه مصرف غیرمجاز و مشکوک، مراتب را از طریق شماره ۰۲۱۳۶۰۲۵۳۰۲ واحد بازرسی اداره برق شهرستان پاکدشت گزارش دهند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha