دانشگاه فنی وحرفه‌ای بازوی تربیت نیرو برای وزارت صمت است

تهران- ایرنا- معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای در میان دانشگاه های متنوع کشور نزدیک ترین آن ها به صنعت، معدن و تجارت و تربیت نیروی کار، فنی و مهارتی است که می تواند بازوی توانمند علمی، فنی و مهارتی برای تربیت نیروی کار برای وزارت صمت باشد.

به گزارش روز دوشنبه گروه آموزش و دانشگاه ایرنا، برات قبادیان امروز در مراسم امضای تفاهم نامه میان وزارت صمت و دانشگاه فنی و حرفه ای در زمینه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی افزود: یکی از ویژگی های خوب این دانشگاه گستردگی در سراسر کشور است و این در حالی است که صنعت، معدن و تجارت نیز در گستره ایران حضور دارد. از این رو این دانشگاه می تواند بازوی توانمند علمی، فنی و مهارتی برای تربیت نیروی کار برای وزارت صمت باشد.

وی در این مراسم که با حضور رییس و مسئولان دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شد، عنوان کرد: وزارت صنعت با وزارت علوم سه تفاهم نامه در حوزه های آموزشی و پژوهشی به امضا رسانده است. یکی از این تفاهم نامه ها در باره گذراندن فرصت مطالعاتی و پسادکتری صنعتی اساتید در صنعت است. تفاهم نامه دیگر در ارتباط با رساله های دانشجویی است که پایان نامه ها با مشخصه حل مساله، ماموریت گرایی و هدفمند در محیط کار انجام شود. سومین تفاهم نامه نیز در باره حضور دانشجویان فنی وحرفه ای در محیط واقعی کار است.

معاون آموزشی وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در سال های اخیر این همکاری نزدیک تر شده است. وزارت صنعت در جلسه های تدوین برنامه های آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای سهم دارد و در این جلسه ها شرکت کرده و برای رفع نیاز واقعی صنعت حضور می یابد. تقاضاهای وزارت صنعت، معدن و تجارت پیرامون تربیت نیروی مهارتی در برنامه های آموزشی مورد نظر قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: باید این آموزش ها در بخش عملی و اجرایی در محیط کار و صنعت وارد شود. وزارت صمت ۹۰۰ شهرک صنعتی که عمدتا صنایع کوچک و متوسط است و همچنین صنایعی بیرون از شهرکت های صنعتی دارد. در طول تاریخ حیات صنعت و دانشگاه چنین مشارکت و رغبتی که امروز وجود دارد، نبوده است.

قبادیان گفت: برنامه های آموزشی باید به سمتی رود که دانشجو یک ترم در محیط صنعت و یک ترم در دانشگاه باشد. صنعت، معدن و تجارت بیش از یک سوم اقتصاد کشور را شامل می شود و با امضای چنین تفاهم نامه هایی شاهد شکوفایی هر دو بخش صنعت و دانشگاه خواهیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha