انتقال اطلاعات ارتش جمهوری آذربایجان از سوی ایران به ارمنستان تکذیب شد

  باکو – ایرنا – سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو روز دوشنبه گزارش رسانه‌های جمهوری آذربایجان به نقل از یک رسانه کشور ثالث مبنی بر اینکه " ایران اطلاعات ارتش جمهوری آذربایجان را به ارمنستان منتقل کرده است" ، تکذیب کرد .

به  گزارش ایرنا ، برخی رسانه های جمهوری آذربایجان به نقل از یک رسانه  کشور ثالث گزارش دادند ، ایران در جریان جنگ دوم قره باغ اطلاعات مربوط به ارتش جمهوری آذربایجان را به ارمنستان منتقل و به این کشور اسلحه و سوخت داده است.

  در تکذیبیه سفارت جمهوری اسلامی ایران آمده  است : مواضع شفاف رهبر معظم انقلاب اسلامی و مقامات عالی جمهوری اسلامی در حمایت صریح از مواضع جمهوری آذربایجان و محکومیت اشغال بر همگان عیان و آشکار می باشد و بارها مورد تقدیر و تشکر مقامات عالی جمهوری آذربایجانی قرار گرفته است.

 این گزارش افزود: مردم فهیم جمهوری آذربایجان همچنین در جریان اخبار بسته شدن  مرزهای زمینی و هوایی ایران و ارمنستان در زمان جنگ اخیر قرار داشتند.این امر مورد اذعان جناب الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان نیز قرار گرفت و همچنین رئیس جمهوری محترم آذربایجان اعلام کردند که از ایران تسلیحات نظامی خریداری می کنند.

  سفارت جمهوری اسلامی ایران افزود: خبر شیطنت آمیز به نقل از یک منبع کشور ثالث که اکنون در حال یک نوع مقابله تبلیغاتی با ایران می باشد، کاملا نادرست بود و تکذیب می شود. ایران در شرایط حساس جنگ قره باغ حمایت سیاسی و نظامی خود را از جمهوری آذربایجان بعمل آورد. با توجه به اشتراکات عدیده تاریخی، فرهنگی و دینی دو ملت،  دوستی ملت های ایران و جمهوری آذربایجان ابدی است و هیچ طرفی با این اقدامات نمی تواند نسبت به آن خللی ایجاد نماید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =