جانفشانی‌های مدافعان سلامت نظیر جهاد ۸ سال دفاع مقدس است

مهاباد- ایرنا- امام جمعه میاندوآب‌ گفت: اگر در طول هشت سال جنگ تحمیلی جهاد به معنای در دست گرفتن اسلحه در برابر دشمنان بود، اکنون نیز جهاد نیز قرار گرفتن در خط مقدم مبارزه با ویروس کروناست.

حجت الاسلام حمید حسن‌زاده روز دوشنبه در آیین تجلیل از مدافعان سلامت میاندوآب‌ توسط اعضای انجمن خوشنویسان این شهرستان، اظهار داشت: تجلیل از کادر درمان به پاس یک سال مبارزه با ویروس کرونا وظیفه همه است و اگر به صورت حضوری و از نزدیک از فداکاری‌های آنان تجلیل نمی‌شود، به منزله نادیده گرفتن نیست بلکه در فضای عمومی جامعه و همچنین فضاهای مجازی از فداکاری ایثارگری های کادر درمان قدردانی می‌شود.

حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده با بیان اینکه کشورهای مدعی پیشرفت در بحث مبارزه‌ با ویروس کرونا زمین‌گیر شده‌اند، افزود: در ایران اسلامی با تلاش و جانفشانی های کادر درمان با بیماری کووید۱۹ به نحو احسن مقابله شده و شاهد مرگ و میر کمتری هستیم.

وی بیان‌ کرد: بیشتر مواقع مشاهده می‌شود که اگر یک عضو خانواده‌ای به کرونا مبتلا شده باشد، اعضای دیگر خانواده از او دوری می‌کنند ولی مدافعان سلامت کشورمان جهادگونه از وی پرستاری و رسیدگی می‌کنند.

وی افزود: کادر درمان می‌توانستند در مبارزه با کرونا کناره‌گیری کنند ولی ایثارگونه در این راه قدم نهاده و به یقین مدافعان سلامت و خانواده‌های آنان از ثمره و برکت این فداکاری‌ها در زندگی دنیوی و اخروی خود بهره‌مند خواهند شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ نیز در این آیین با قدردانی از اصحاب فرهنگ و هنر به ویژه اعضای انجمن خوشنویسان این شهرستان در ارج نهادن به کادر درمان گفت: از اول شیوع کرونا هنرمندان در سطح کشور از حوزه سلامت پشتیبانی کردند.

سهراب حیدری با اشاره به فداکاری کادر درمان میاندوآب‌ در راه مبارزه با ویروس کرونا، افزود: کادر درمان در کنار همه سختی‌ها به ویژه استفاده مداوم از ماسک و لباس‌های ایزوله و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همیشه با جان و دل در بالین بیمار حضور یافتند.

در این آیین اعضای انجمن خوشنویسان میاندوآب‌ به نمایندگی از اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان با هنر طراحی و خط خود در قالب تابلو از زحمات و تلاش‌های کادر درمان بیمارستان عباسی (ویژه کرونا) این شهرستان قدردانی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =