۴۲ هزار بسته معیشتی بین مددجویان کمیته امداد گلستان توزیع می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گلستان گفت که این نهاد با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، سپاه نینوا و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در حال تهیه ۴۲ هزار بسته معیشتی برای توزیع بین مددجویان زیرپوشش تا قبل از آغاز سال است.

 عباس عباسی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا و با اشاره به در پیش بودن جشن نیکوکاری در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ اسفند گفت: امسال ۸۰ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد گلستان با جمعیت ۱۵۶ هزار نفر منتظر دریافت کمک‌های اقشار مختلف مردم و نیکوکاران این استان هستند.

عباسی اضافه کرد: جشن نیکوکاری ۱۳ اسفند در مدارس و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و شبکه شاد و جشن نیکوکاری روز ۱۴ اسفند با برپایی حداقل یک پایگاه ثابت در هر شهر برگزار خواهد شد.

به گفته عباسی، تیم‌های سیار کمیته امداد گلستان در روز ۱۵ اسفند باحضور در مصلی‌های نمازجمعه استان، کمک‌های مردمی و نمازگزاران را جمع آوری می‌کنند. 

وی همچنین با قدردانی از کمک‌های اقشار مختلف مردم بویژه نیکوکاران گلستان به کمیته امداد و جشن نیکوکاری اظهار داشت: مردم و نیکوکاران این استان سال گذشته ۶۴ میلیارد ریال به صورت نقدی و کالایی به این نهاد کمک کردند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گلستان همچنین با اشاره به افزایش ۴۵ هزار خانوار به تعداد مددجویان زیرپوشش این نهاد از ابتدای سال ۹۸ تاکنون به سبب وقوع سیل و کرونا، گفت: منابع مالی کمیته امداد برای حمایت از خانوارهای تحت پوشش محدود بوده و این نهاد برای حمایت بیشتر از مددجویان نیازمند مشارکت و همراهی بیشتر گروه‌های مختلف بویژه نیکوکاران است.

استان گلستان ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =