۱۱ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84247332
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲ مکان ورزشی فاقد مجوز در خلخال پلمب شد

اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره سلامت محیط کار دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۲ باشگاه ورزشی فاقد مجوز در این شهرستان پلمب و به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گزارش ایرنا ،علی ملکی روز دوشنبه در جریان برگزاری دوره آموزش متصدیان باشگاه‌های ورزشی دولتی و خصوصی خلخال از استمرار بازرسی و نظارت بر اماکن ورزشی خلخال خبرداد و اظهارکرد: داشتن کد رهگیری برای باشگاه‌های ورزشی دولتی و در اختیار بخش خصوصی برای ادامه فعالیت‌های ورزشی در شرایط کرونایی الزامی است.

او افزود: انجام فعالیت‌های ورزشی در باشگاه‌ها مستلزم همکاری متصدیان باشگاه‌ها و ورزشکاران در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی گفت: مجموعه فعالیت‌های ورزشی در اماکن ورزشی و باشگاه‌های دولتی و یا در اختیار بخش خصوصی تحت پوشش نظارت و بازرسی مستقیم گروه‌های واحد سلامت محیط کار قرار گرفته و به اماکنی که نسبت به پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجه بودند، با هماهنگی ستاد قرارگاه زیستی این شهرستان تذکر کتبی داده شد.

ملکی با بیان اینکه ۹۰ درصد باشگاه‌های خصوصی خلخال استیجاری بوده و رعایت حداقل ظرفیت در این اماکن منجر به وارد شدن ضرر به صاحبان و متصدیان این باشگاه‌ها می‌شود، افزود: در سه ماه گذشته سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن ورزشی خلخال بطور قابل توجهی افزایش یافته و رضایت‌بخش بوده است.

او ضدعفونی اماکن در اختیار ورزشکاران ، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ، استفاده از ماسک و سایر موارد پیشگیرانه را از اقدامات این باشگاه‌ها ذکر کرد.

رئیس اداره سلامت محیط کار دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: استفاده از داروهای مکمل و نیروزا و همچنین استعمال دخانیات در اماکن ورزشی خلخال ممنوع بوده و در صورت مشاهده چنین مواردی با متصدیان باشگاه برخورد خواهد شد.

وی هدف از برگزاری دوره‌های آموزشی برای متصدیان باشگاه‌ها ، مربیان و روسای هیات‌های ورزشی از سوی دانشکده علوم پزشکی با همکاری اداره ورزش و جوانان خلخال را ارتقای آگاهی دست‌اندرکاران ورزش منطقه و بروز کردن اطلاعات این افراد در نحوه برخورد با ویروس کرونا و انجام اقدامات پیشگیرانه از گسترش این بیماری در جامعه ورزشی ذکر کرد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =