پراکندگی مراکز و پردیس‌ها مهمترین چالش دانشگاه فرهنگیان

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه فرهنگیان پراکندگی مراکز و پردیس های این دانشگاه در سطح کشور را مهم‌ترین چالش دانشگاه بیان کرد و گفت: در شرایط کنونی با این پراکندگی، کار آموزش سخت و دشوار است و در مقایسه با سایر دانشگاه‌های کشور بیشتر با این مشکل درگیر هستیم.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دانشگاه فرهنگیان، حسین خنیفر در هفتمین جلسه شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان به وضعیت آموزش و پژوهش دانشگاه فرهنگیان در شرایط شیوع کرونا اشاره کرد و افزود: این دانشگاه در مواجهه با ویروس کرونا به عنوان تنها دانشگاهی بود که از زیرساخت آموزشی لازم برخوردار نبود.

رییس دانشگاه فرهنگیان، ایجاد و فعال شدن دیتاسنتر در ۱۰ نقطه کشور را از اقدامات مهم دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد و گفت: تهیه سرور از محل صرفه جویی های استانی نیز از جمله فعالیت های اثرگذار مدیریت های استانی دانشگاه فرهنگیان به شمار می رود.

خنیفر نقش کرونا بر روش های تربیت و آموزش را بی اثر نخواند و گفت: دستگاه آموزش و پرورش نیز در فاصله کوتاهی نسبت به نظام های مشابه و دانشگاه فرهنگیان به دنیای مجازی روی آورد.

دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: رساندن سقف ۳ هزار دانشجوی پیوسته به ۲۰ هزار نفر از اتفاقات مهم دانشگاه در  سه سال اخیر است. با همت و تلاشی مضاعف و با توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان، باید به فکر تربیت نیروی انسانی شایسته برای نظام تعلیم و تربیت کشور بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، خنیفر، آموزش عمومی را مطالبه ملی در کشور دانست و گفت: تربیت معلم شایسته جبران کننده همه نداشته ها به شمار می رود. در عصر حاضر برای حرکت بر مدار توسعه و رقابت باید افرادی دارای گواهینامه صلاحیت حرفه ای تربیت کرد.

رییس دانشگاه فرهنگیان، در پایان تاکید کرد: اگر تربیت معلم آسیب ببیند مملکت دچار آسیب خواهد شد. بنابراین معلمی، مسئولیتی عظیم و بزرگ است؛ چرا که معلم منشا تحول در جامعه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha