لبنیات آمل، رقیب آسان شهرداری ارومیه در راه فینال لیگ برتر والبیال

ارومیه- ایرنا- تیم والیبال شهرداری ارومیه که در مرحله یک چهارم نهایی از سد همنام گنبدی خود گذشت، در مرحله نیمه نهایی برای رسیدن به فینال لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور، مقابل تیم والیبال لبنیات هراز آمل به میدان خواهد رفت که با توجه به ۲ باخت سه بر صفر در مرحله گروهی، حریفی آسان به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، دیدارهای یک چهارم نهایی والیبال باشگاه های کشور نظیر مرحله گروهی در تهران ادامه یافت که در آن، تیم های فولاد سیرجان و سپاهان اصفهان در ۲ دیدار و تیم های لبنیات هراز آمل و شهرداری ارومیه در سه دیدار از سد حریفان خود گذشتند تا به مرحله نیمه نهایی برسند.

در یکی از حساس ترین دیدارهای یک چهارم نهایی، تیم شهرداری ارومیه که در رده دوم جدول گروهی لیگ برتر قرار گرفته بود، در مقابل شهرداری گنبد قرار گرفت و پس از برد، سه بر ۲ در بازی نخست و باخت سه بر یک در بازی دوم، در بازی سوم نیز با نتیجه سه بر یک مقابل همنام گنبدی پیروز شد.

این بازی تا حدی نزدیک بود که ۲ تیم در ست پنجم با نتیجه ۱۵ بر ۱۵ برابر بودند ولی ۲ امتیاز پایانی را شهرداری ارومیه گرفت تا راهی نیمه نهایی شود.

در دیدار مرحله نیمه نهایی نیز تیم رده دومی شهرداری ارومیه باید به مصاف تیم رده ششمی لبنیات هراز آمل برود؛ این تیم شمالی توانسته در سه دیدار، از سد شهداب یزد رده سومی بگذرد که این امر نشان از قدرت آن دارد.

۲ تیم در حالی روزهای پانزدهم و هفدهم ماه جاری به مصاف هم می روند که تیم شهرداری ارومیه در هر ۲ دیدار رفت و برگشت با نتیجه سه بر صفر حریف شمالی خود را شکست داده است.

در این ۲ دیدار تیم لبنیات هراز آمل نتوانسته در هر ست از ۲۲ امتیاز بالاتر رود که این امر کفه ترازوی مرحله نیمه نهایی را به سمت تیم شهرداری ارومیه سنگین‌تر می کند.

به هرحال، ۲ تیم مدعی حضور در فینال در روزهای جمعه ۱۵ اسفند و یکشنبه ۱۷ اسفند، ۲ دیدار رودرروی خود را برگزار می کنند که در صورت یک برد برای هر کدام از تیم ها، دیدار سوم نیز روز سه شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

همچنین در این مرحله تیم های مدعی سپاهان اصفهان و فولاد سیرجان برای رسیدن به فینال با هم رقابت خواهند کرد که آن دیدار نیز بسیار حائز اهمیت برای والیبال دوستان است.

قرار است دیدارهای فینال نیز روزهای ۲۳ و ۲۵ اسفندماه برگزار خواهد شد و در صورت نیاز به بازی سوم، روز ۲۹ اسفند ماه، قهرمان این فصل رقابت های لیگ برتر مشخص شود.

تکلیف تیم‌های سوم و چهارم نیز به صورت تک بازی مشخص خواهد شد.

شهرداری ارومیه، سابقه نایب قهرمانی و رده های پایین تر در لیگ برتر را دارد ولی تاکنون به قهرمانی نرسیده که البته صاحب نظران والیبال، امسال را بهترین سال برای رسیدن به این آرزوی دیرینه والیبال دوستان ارومیه ای می دانند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =