پلیس راهور: زیرگذر بعثت حادثه خیزترین نقطه شهر همدان است

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: زیرگذر بعثت به علت نبود دوربین کنترل سرعت و تردد رانندگان با سرعت بالا به سانحه خیزترین نقطه این شهر تبدیل شده است.

سرهنگ فرخ جمالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در یک هفته گذشته هر شب شاهد بروز سانحه در زیرگذر بعثت بودیم و در آخرین حادثه یک دستگاه آزرا با سواری پژو ۲۰۶ برخورد کرده که شدت این سانحه موجب واژگونی خودرو و سپس بازگشت آن بر روی چهار چرخ شد.

وی اضافه کرد: همچنین یکشنبه شب هم یک دستگاه سواری با جدول های وسط زیر گذر برخورد کرد که این سانحه موجب ایجاد راه بندان و ترافیک در این محدوده شده بود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان ادامه داد: همچنین شاهد بروز تصادف های زنجیره ای در زیرگذر بعثت به ویژه هنگام بارش برف، برودت هوا و یخ زدگی سطح جاده هستیم.

سرهنگ جمالی گفت: شیب این زیرگذر از نظر اصول مهندسی استاندارد بوده اما طولانی بودن زیرگذر و نبود دوربین کنترل سرعت سبب تردد با سرعت بالا و افزایش سوانح جرحی و خسارتی در این محدوده شده است.

وی بیان کرد: هم اینک تنها یک دوربین زیر این زیر گذر وجود دارد و برای ایمن سازی آن نیازمند نصب دوربین ثبت سرعت در ورودی و خروجی زیر گذر هستیم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان ادامه داد: میزان سرعت پیش بینی شده برای تردد از زیر گذر بعثت ۵۰ کیلومتر در ساعت است اما بیشتر رانندگان به خصوص شب هنگام به علت خلوت بودن جاده با ۱۰۰ کیلومتر در ساعت تردد می کنند.

محدودیت تردد شبانه ادامه دارد

 سرهنگ جمالی اظهار داشت: طرح برخورد با رانندگان متخلفی که محدودیت های شبانه را ندیده می گیرند در بلوار ارم و میدان قائم با شدت بیشتری اجرا شده و تیم های گشتی مستمر این محدوده ها به همراه مناطق تفریحی و توریستی را رصد می کنند.

وی افزود: طبق مصوبه ستاد استانی کرونا رانندگان مجاز به تردد در سطح شهر از ساعت ۲۱ تا سه بامداد نیستند و ماموران در صورت مشاهده اقدام به اعمال قانون رانندگان متخلف می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =