۱۱ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۰
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 84247177
۱ نفر

برچسب‌ها

ششمین برنامه محیط زیستی شهر سنندج اجرا می شود

سنندج- ایرنا- ششمین برنامه محیط زیستی شهر سنندج به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی در پارک کودک این شهر با حضور علاقمندان به محیط زیست برگزار می‌شود.

عضو هیات موسس کانون فعالان زیست محیطی سنندج روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ششمین برنامه محیط زیستی شهر سنندج چاله برای نهالکاری که به مناسبت روز درختکاری قرار است انجام شود، آماده‌سازی می‌شود.

بهار ناصحی با اشاره به اینکه این برنامه ۱۲ و ۱۳ اسفند اجرا می‌شود، اضافه کرد: طی این ۲ روز ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸ در انتهای بخش آسفالت پارک کودک گردهم می‌آییم و اقدام به چاله‌کنی در مکان تعیین شده می‌کنیم.

وی با تاکید براینکه استفاده از ماسک در این برنامه الزامی است، یادآور شد: هر فردی که تمایل دارد در این برنامه شرکت کند ابزارهایی شامل بیل، کلنگ و دستکش کار را همراه خود داشته باشد.

این عضو هیات موسس کانون فعالان زیست محیطی سنندج افزود: امیدواریم علاقمندان به محیط زیست در این برنامه هم مانند چند برنامه گذشته حضوری گسترده و فعال داشته باشند.

نخستین برنامه زیست محیطی و پاکسازی همگام با پویش بین‌المللی lets do it و با مشارکت شهروندان و گروه کوهنوری "چل‌چه‌مه" ۲۸ شهریور امسال در کوه آبیدر، برنامه دوم هم همزمان با

روز جهانی پاکسازی زمین و همگام با پویش مذکور پاکسازی پارک سپیدار و قسمتی از بلوار پاسداران از فیلتر سیگار و انواع زباله، برنامه سوم هم به پاکسازی قسمتی از ساحل سد قشلاق، برنامه چهارم

هم به پاکسازی ورودی کرمانشاه به سنندج و برنامه پنجم پاسکازی هم به مناسبت روز هوای پاک و گرامیداشت سالگرد بمباران ۲۸ دی سنندج و همچنین شهادت آتش نشانان پلاسکو به اجرا درآمد.

هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با هدف اشاعه سنت حسنه درختکاری و ترویج فرهنگ حفظ و احیای منابع طبیعی از تاریخ ۱۵ تا ۲۱ اسفند در کشور برگزار می‌شود.

از مساحت ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار هکتاری استان کردستان، بیش از ۳۷۴ هزار هکتار آن را جنگل تشکیل می دهد، جنگل های این استان که جزو جنگل های زاگرس شمالی به حساب می آیند، در طول بیش از ۵۰ هزار سال گذشته تشکیل شده و به لحاظ محافظت از منابع آب و خاک، تولید محصولات فرعی، ذخایر ژنتیکی، مصارف درمانی، توانایی های اکوتوریستی و ارزش های زندگی، دارای اهمیت زیادی است.

جنگل های این استان که بخشی از جنگل های غرب کشور را تشکیل می دهد بیشتر اطراف شهرهای بانه و مریوان واقع شده و بعد از جنگل های شمال کشور در رتبه دوم اهمیت قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =