۱۱ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۶
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 84246993
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در طرح آبا جذب شدند 

بجنورد-ایرنا- مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح آشتی با آموزش(طرح آبا) برای جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در دست اجرا است که تاکنون بیش از  ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در آن جذب شدند. 

گودرز شاهمرادی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار داشت: اکنون بیش از ۹۰ کلاس درس در قالب طرح آبا در ۱۵ استان برای ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان بازمانده از تحصیل دایر شده است. 

وی گفت: در طرح آبا، دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم کمتر از ۱۸ سال که به هر علت از تحصیل بازمانده اند از خدمات آموزشی به صورت رایگان بهره مند می شوند. 

وی افزود: بیشترین دانش آموزان بازمانده از تحصیل مربوط به دوره متوسطه دوم و بیشتر در مناطق مرزی، روستایی و یا حاشیه شهرها هستند و البته دختران بیشترین  بازماندگان از تحصیل را به خود اختصاص داده اند. 

مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش گفت: هر کلاس درس در طرح آبا، یک مشاور دارد که به دانش آموزان خدمات آموزشی ارائه می دهد. 

شاهمرادی اظهار داشت: برای اجرای طرح آبا، یک کلاس درس در مدارس، به تجهیزات مورد نیاز آموزشی از قبیل تلویزیون هوشمند، لپ تاپ و یا تبلت با کمک نیکوکاران تجهیز می شود.

وی با بیان اینکه نیکوکاران تا کنون در ۱۵ استان ورود داشته و نسبت به تامین این تجهیزات اقدام کرده اند افزود: برای جذب بیشتر دانش آموزان نیاز است تا خیران بیشتری در تامین تجهیزات ورود پیدا کنند و به آموزش بازماندگان از تحصیل کمک کنند. 

شاهمرادی با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان بیشترین بازمانده از تحصیل را در کشور دارد خاطرنشان کرد: طرح آبا، سال گذشته در سیستان و بلوچستان آغاز شد و اکنون ۴۰ کلاس درس از ۹۰ کلاس درس، مربوط به این استان است.  

وی گفت: اکنون آموزش ها در رشته های نظری دنبال می شود اما تلاش داریم تا رشته های هنرستانی هم به این دانش آموزان داده شود تا بر اساس نیازهای روستا، مهارت های مختلف به این قشر فرا داده شود. 

مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش گفت: زمینه برای اجرای طرح آبا در تمام استان ها وجود دارد و رویکرد ما این است تا یک سال آتی این طرح در تمام استان های کشور اجرایی شود.  

مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش برای افتتاح طرح آبا به خراسان شمالی سفر کرده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =