رقابت‌های پرش با اسب دختران دانشجو ۲۱ اسفند برگزار می‌شود

تهران - ایرنا- نایب رئیس زنان فدراسیون سوارکاری گفت: نخستین مسابقات پرش با اسب در بخش زنان ۲۱ اسفند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا برگزار می‌شود.

«الهام کیان‌مهر» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا افزود: به دلیل محدودیت‌های کرونایی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شده، اولین مسابقات پرش با اسب مربوط به دانشجویان بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان ملزم به رعایت اصول بهداشتی هستند.

وی اظهار داشت: این مسابقات برای دانشجویان تهران و البرز برگزار می‌شود و برای نخستین بار  است که برای دختران دانشجو برگزار می‌شود و امیدواریم در سال آینده کنترل و مهار بیماری کرونا در کشور باعث شود تا با برگزاری مسابقات متعدد، زنان حضور فعالیت‌تری در سوارکاری داشته باشند.

کیان‌مهر از طراحی لباس فرم یک‌دست با پوشش اسلامی برای کادر مسابقات سوارکاری زنان خبر داد و تصریح کرد: طراحی لباس فرم یک‌دست با پوشش اسلامی برای نخستین مرتبه در سال آینده انجام می‌شود و بانوان سوارکار با حضور در این رشته ورزشی و سرمایه‌گذاری در باشگاه‌ها و خرید اسب توانسته‌اند حرکت رو به رشدی را در این ورزش داشته باشند.

نایب رئیس زنان فدراسیون سوارکاری اظهار داشت: سوارکاری نسبت به برخی رشته‌های ورزشی محدودیت چندانی برای بانوان ندارد و دارای شاخه‌های زیادی از جمله  اسب‌دوانی، پرش با اسب، ارابه‌رانی، درساژ و  مسابقه استقامت است.

وی به برگزاری نشست مجازی زنان فدراسیون سوارکاری اشاره کرد و گفت:  در این نشست که معاونت زنان استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل،  گلستان، مازندران، خراسان رضوی، اصفهان و ... حضور داشتند گزارشی از عملکرد زنان در این رشته ورزشی و مشکلات آنها مطرح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =