دختر ۱۴ ساله قزوینی بر اثر مسمومیت با گاز جان باخت

قزوین - ایرنا - مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین از مسمومیت چهار نفر از اعضای یک خانواده بر اثر استشمام گاز مونواکسید کربن و مرگ یک دختر ۱۴ ساله خبر داد.

به گزارش ایرنا، سهیل سلطانی روز دوشنبه با اعلام این خبر، افزود:در پی تماس با مرکز کنترل و هدایت عملیات اورژانس قزوین مبنی بر مسمومیت با گاز در شهر محمودآباد،متخصصان اورژانس با ۲ دستگاه آمبولانس از پایگاه صفا و آقابابا به محل حادثه اعزام شدند و پس از بررسی محل حادثه، چهار نفر از اعضای یک خانواده را که دچار مسمومیت با گاز شده بودند معاینه کردند.

وی اضافه کرد: کارشناسان اورژانس پس از حضور در محل حادثه با یک کودک ۱۴ ساله که علائم حیاتی نداشت روبه رو شدند که سریعا اقدامات درمانی را برای احیای مددجو آغاز کردند ولی متاسفانه نتیجه‌ای در پی نداشت.

این مسوول گفت: سه مصدوم دیگر نیز با انجام اقدامات درمانی به بیمارستان بوعلی سینای قزوین انتقال یافتند و متوفا نیز تحویل عوامل انتظامی حاضر در محل شد.

سلطانی با بیان اینکه علت حادثه توسط عوامل آتش نشانی در حال بررسی است، گفت: گاز مونواکسیدکربن، گازی بی بو و بی رنگ است و شهروندان در صورت احساس گازگرفتگی با علایمی از قبیلسردرد، سرگیجه و حالت تهوع باید فوراً درب‌ها را باز کنند و ضمن استشمام هوای آزاد با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =