معاون وزیر آموزش و پرورش:بخش تربیتی دانش آموزان با شیوع کرونا آسیب دید

ساوه - ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: شیوع ویروس کرونا و قطع ارتباط فیزیکی و حضوری دانش آموزان با معلمان و مدرسه باعث شد در حوزه تربیتی و پرورشی آسییب های جدی متحمل شویم.

به گزارش ایرنا، «علیرضا کاظمی» روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان ساوه که در فرمانداری برگزار شد، افزود: آموزش و پرورش در انتقال فرهنگ، جامعه پذیری، تامین سرمایه انسانی نقش غیرقابل انکاری دارد است و مقام معظم رهبری نیز همواره بر اهمیت این موضوع تاکید داشته اند.

وی اظهار کرد: مساله تربیت به دلیل اینکه تابع متغیرهای زیادی است،  کاری سخت و پیچیده به شمار می رود و باید با لطافت و دقت در کنار تعلیم و آموزش به آن پرداخته شود.

وی افزود: آموزش و پرورش در حقیقت یک نهاد فراجناحی است و با کمک همه دستگاه‌ها فعالیت می‌کند و باید از همه مسئولانی که در این حوزه دغدغه دارند قدردانی کنیم.

به گفته معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، آسیب دیدن بخش تربیتی یکی از ضربه‌های اصلی کرونا بود که به واسطه جدا شدن دانش‌آموزان از فضای واقعی، پرورش و تربیت دانش آموزان با مشکلاتی مواجه شده است.

کاظمی، بزرگترین دستاورد نظام آموزشی کشور در دوران کرونا را راه‌اندازی شبکه شاد با ضریب نفوذ بسیار بالا عنوان کرد و افزود: حوزه فرهنگی و پرورشی و نقش معلمان در تربیت نیروی انسانی دارای اهمیت فراوانی است که باید در این راستا با نگاهی نو و برنامه‌ریزی های لازم در سطح کلان برای نقش‌پذیری، تربیت و همچنین شکوفایی در بخش‌های مختلف و اوقات فراغت فضایی جدید ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: باید با تمرکز بر روی مسائل اصلی فرهنگی از قبیل توسعه و ترویج فرهنگ شهادت و حجاب در راستای تربیت فرزندان این مرز و بوم و همچنین کاستن از آسیب های اجتماعی به عنوان مساله ای نگران کننده اقدام شود که در این زمینه به تحلیل دقیق و برنامه‌ریزی نیازمند هستیم.

وی کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی در مناطقی چون ساوه را از مشکلات حوزه آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: برای جبران این کاستی ها و تقویت حوزه های فرهنگی و آموزشی در تلاش هستیم تا اعتبارات مناسبی اختصاص دهیم و برای تامین نیروی انسانی بومی شهرستان ساوه نیز اقدام ویژه خواهیم کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: با وجود شیوع کرونا و مجازی شدن آموزش ها اما تلاش کردیم برنامه های فرهنگی و جشنواره های در سطح ملی را با رعایت موازین بهداشتی همچنان اجرا کنیم و نمونه آن هم برگزاری جشنواره علمدار با حضور حدود ۱۲۰ هزار دانش آموز بود.

در شهرستان ساوه ۵۴ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =