۵ طرح تامین برق و انرژی در فارس و بوشهر آماده بهره‌برداری است

شیراز - ایرنا- پنج طرح تامین و انتقال برق و انرژی در استان‌های فارس و بوشهر با سرمایه‌گذاری ۶۵۱ میلیارد ریال روز سه‌شنبه در آیینی به صورت ویدئوکنفرانس با حضور از راه دور وزیر نیرو به بهره‌برداری می‌رسد.

بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر، این طرح‌ها در ادامه پویش هفته چهل و سوم الف – ب- ایران در قالب ۲۲ پروژه وزارت نیرو  در حوزه آب و برق به بهره‌برداری می‌رسد.

غلامرضا نصیری روز دوشنبه با بیان اینکه طرح های پویش الف - ب- ایران اقدامی در جهت توسعه زیر ساخت های تامین و انتقال برق و انرژی در فارس و جنوب کشور است اظهار داشت : این طرح ها نیروگاه مقیاس کوچک ۱.۹ مگاواتی مرودشت با اعتباری معادل ۱۳۱ میلیار ریال ، طرح افزایش ظرفیت  ایستگاه انتقال برق داراب گرد و طرح افزایش ظرفیت ایستگاه انتقال برق درودزن با اعتباری معادل ۲۶۰ میلیارد ریال است که روز سه شنبه در شهرستان های داراب و مرودشت افتتاح می شود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر با بیان مشخصات طرح‌ها افزود: همچنین در قالب این پویش خط ۶۶ کیلوولت و کلیدخانه ۲۰ کیلوولت در استان بوشهر با سرمایه گذاری ۲۶۰ میلیارد ریال  به بهره برداری می رسد؛ هدف از راه‌اندازی این طرح ها تقویت شبکه ۶۶ کیلوولت شهربوشهر و امکان تغذیه پست ۶۶ کیلوولت نیایش درآینده و تامین برق پروژه مسکن مهرو متقاضیان جدید در شهربوشهر و همچنین پاسخگویی به متقاضیان برق کشاورزی ، شیلات و روستایی درحال حاضر و در آینده دراین استان است.
نصیری درباره مشخصات نیروگاه مقیاس کوچک ۱.۹ مگاواتی مرودشت اظهار داشت: این نیروگاه با تولید سالانه ۱۵ میلیون کیلووات ساعت برق درشهرستان مرودشت ساخته شده  و به طور مستقیم برای ۶ نفر اشتغال ایجاد می کند ، این نیروگاه باهدف کاهش تلفات، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده از انرژی پاک و کاهش آلودگی محیط زیست وکاهش بار پست سهل آباد دراین شهرستان احداث شده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر در ادامه افزود: ظرفیت  ایستگاه انتقال برق داراب گرد با بهره برداری از طرح های جدید  از۱۵ به ۴۰مگاولت آمپر افزایش می یابد، کاهش بارمصرفی ایستگاه، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و تامین برق پایدار جهت حدود ۲۲ هزار  خانوار شهر داراب  از جمله اهداف این طرح است ، همچنین ظرفیت پست انتقال برق درودزن، از ۱۵ به ۴۰ مگاولت آمپر افزایش می یابد. کاهش بارمصرفی ایستگاه درودزن، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و امکان تامین برق متقاضیان فعلی و آینده کشاورزی هم از جمله اهداف این طرح در شهرستان مرودشت است. 
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر خاطرنشان کرد: پویش هر هفته الف – ب- ایران به ابتکار وزارت نیرو آغاز شد و همچنان ادامه دارد؛ این طرح ارزشمند با محوریت هرهفته الف – ب-ایران  "ساخت و ساز ها" و "ساز و کارها" به اجرا در آمد و ثمرات ارزشمندی برای استان فارس و جنوب کشور داشته است.
 

پنج طرح تامین برق و انرژی در فارس و جنوب کشور آماده بهره برداری است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha