دندانپزشک قلابی در همدان بازداشت شد

همدان- ایرنا- مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: دندانپزشک قلابی که بدون داشتن هیچگونه مدرکی اقدام به پذیرش بیمار می‌کرد بازداشت و محل فعالیت او پلمب شد.

«محمد کریمی» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مطب متعلق به یکی از دندانپزشکان دارای مدرک بود که از فرد بدون صلاحیت برای انجام کار استفاده می کرد و پیش از حضور وی چند بیمار توسط این پزشک قلابی ویزیت می شدند.

مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: این مطب مجهز به دوربین مدار بسته بوده و پزشک قلابی هم تنها برای مشتریانی که از قبل برای آنها وقت تعیین کرده بود در ساعت پیش بینی شده در را باز می کرد.

کریمی بیان کرد: بازرسان معاونت درمان به عنوان بیمار وارد مطب شده اما آنها پس از باز کردن در متوجه موضوع شده و پزشک قلابی در انبار مخفی شد اما با تلاش ماموران پلیس اماکن دستگیر و پس از تکمیل پرونده تحویل مرجع قضایی شد.

وی گفت: این فرد بدون صلاحیت دارای مدرک دیپلم بوده و پیش از این در کنار دندانپزشک به عنوان دستیار فعالیت داشت اما به مرور به علت حضور نیافتن پزشک، اقدام به ویزیت بیماران می کرد.

مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: شماری از مشتریان پس از حضور در داخل مطب و دیدن دندانپزشک قلابی به جای پزشک اصلی، متعجب شده بنابراین با افزایش شمار شکایت ها این موضوع پیگیری و دندانپزشک متخلف بازداشت و مطب پلمب شد.

کریمی ادامه داد: دندانپزشک متخلف پیش از این نیز اقدام به مداخله در امور درمانی کرده بود که در بار اول به دنبال مراجعه بازرسان به این محل پزشک قلابی در قسمت سقف کاذب مطب مخفی شد اما با هوشمندی پلیس محل اختفای او شناسایی و متخلف دستگیر شد.

وی یادآوری کرد: در نوبت دوم نیز این فرد از مدرک یک دندانپزشک و مطب او استفاده کرده که پس از مشخص شدن تخلف او، مطب به مدت ۲۱ روز پلمب شد.

مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان تاکید کرد: پزشکان ملزم به نصب مدرک و مجوز اصلی فعالیت خود در قسمت انتظار بیماران هستند هرچند برخی به بهانه ارائه این مدرک برای دریافت وام به بانک و دیگر مسائل، کُپی مجوز خود را بر روی دیوار مطب نصب می کنند.

کریمی بیان کرد: علاوه بر بازداشت دانپزشک قلابی سه مطب دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به علت فعالیت بدون مجوز و مداخله در امور پزشکی تعطیل شدند.

وی اظهار داشت: یکی از این دندانپزشکان مدعی بود که دانش آموخته کشور بلاروس بوده و مدرک خود را در این کشور دریافت کرده اما مدرک تایید شده از سوی وزارت، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای تایید این ادعا نداشت.

مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: رشته هایی همچون دندانپزشکی و زیبایی به علت درآمد بالا همواره مورد توجه متخلفان بوده و آنان در قالب فرد دارای مدرک و صلاحیت اقدام به ویزیت بیماران می کنند.

کریمی از شهروندان خواست هنگام حضور در مطب پزشکان برای ویزیت و درمان از صلاحیت پزشک و مطابق بودن عکس روی مجوز فعالیت با فردی که آنها را ویزیت می کند اطلاع یابند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =