فرمانده هوانیروز ارتش: قطعات بالگردها توسط خودمان ساخته می‌شود

تهران-ایرنا- فرمانده هوانیروز ارتش گفت: امروز تمام قطعات بالگردی ما به شکل بومی توسط خودمان ساخته می‌شود و به جرات می توانم بگویم که ما قدرتمندترین ناوگان بالگردی منطقه هستیم.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی صبح امروز دوشنبه ١١ اسفندماه در مراسم تحویل‌دهی چندین فروند هواپیما و بالگرد اورهال شده توسط سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: صنایع هوایی به عنوان یک پشتیبان قوی در بحث تعمیرات اورهال و واگذاری قطعات به ناوگان بالگردی هوانیروز ارتش است.

وی تاکید کرد: امروز به جرات می توانم بگویم که در سال جهش تولید که راهبرد اساسی کشورمان است به لطف خدا تولیداتی که در تامین آن‌ها تحریم هستیم همه به دست دانشمندان  صنایع هوایی و شرکت‌های دانش بنیان در کشور ساخته می شود.

امیر قربانی ادامه داد: امروز تمام قطعات بالگردی ما به شکل بومی توسط خودمان ساخته می‌شود و به جرات می‌توانم بگویم که ما قدرتمندترین ناوگان بالگردی منطقه هستیم و در بعد توان رزمی نیز از آمادگی بالایی برخورداریم. 

فرمانده هوانیروز ارتش با بیان اینکه تعدادی محدودی از کشورها به این فناوری سامانه دید در شب دسترسی دارند، گفت: به کمک سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح،‌سامانه‌های دید در شب امروز به لطف خدا بومی شده و در کشور استفاده می‌شود. این سامانه‌ها در رزمایش شبانه در سواحل مکران که اخیرا برگزار شد به عنوان یکی از مولفه‌های قدرت در میدان نبرد بود، به کار گرفته شد.

وی ادامه داد: در حوزه موشکی نیز وزارت دفاع در حوزه سامانه‌های موشکی نقطه زن نیز وزارت دفاع بسیار خوب عمل کرد و به کمک همدیگر توانستیم تجهیزات موشکی نقطه زن را به حد مطلوب برسانیم و با تمام توان حاضر هستیم تا در تمام نقاط کشور از رزمندگان پشتیبانی کنیم.

۹ فروند هواپیمای نظامی، ۱۰ فروند بالگرد و ده ها موتور بازآماد شده در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع صبح امروز با حضور سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سرتیپ نصیر زاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و سرتیپ یوسف قربانی فرمانده هوانیروز در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع تحویل نیروهای مسلح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =