تماس جهت صدور کارت جایگزین برای دفترچه بیمه کلاهبرداری است

تهران - ایرنا - صدور دفاتر درمانی سازمان تامین اجتماعی در شعب و کارگزاری‌های این سازمان از اول اسفند ماه متوقف شده و هیچ دفترچه یا کارت جدیدی جایگزین دفاتر درمانی کنونی نمی‌شود، بنابراین هر تماس یا مراجعه به بیمه شدگان با عنوان صدور کارت جدید درمان کلاهبرداری است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، بیمه شدگان و بازنشستگانی که برگه های دفاتر آنها به اتمام می رسد، با همراه داشتن یکی از مدارک معتبر (کارت ملی، شناسنامه، برگه اول دفترچه بیمه) به پزشک و مراکز درمانی مراجعه و خدمات لازم را دریافت کنند.
دفاتر درمانی سازمان تامین اجتماعی به تدریج حذف می شود و دفاتر درمانی فعلی نزد بیمه شدگان تا آخرین برگ اعتبار داشته و قابل استفاده است.

پس از اتمام دفاتر درمانی، درخواست می شود که بیمه شدگان به شعب و کارگزاری‌ها مراجعه نکنند، زیرا از اول اسفند دفترچه جدیدی صادر نمی شود.
در این میان، شرکت های سودجو و افراد شیاد با بیمه شدگان و بازنشستگان تماس گرفته و به بهانه توقف انتشار دفترچه، کارت بیمه درمان طلایی، کارت هوشمند درمان، کارت تکمیلی درمان و ... را به آنها معرفی و مدعی می شوند که در قبال دریافت وجه کارت جدیدی برای آنها صادر کنند.

این افراد صرفا قصد اخاذی داشته و بار دیگر این سازمان تاکید می کند، در قبال حذف تدریجی دفترچه ها، هیچ کارت یا دفترچه جدیدی صادر نمی شود و هر تماس یا مراجعه به بیمه شدگان با عنوان صدور کارت جدید درمان کلاهبرداری است. بیمه شدگان به این تماس ها اعتنا نکرده و موضوع را به مرکز ارتباطات مردمی این سازمان ۱۴۲۰ اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا، چاپ و عرضه دفترچه جدید تأمین اجتماعی از اول اسفند ماه در همه شعب و کارگزاری‌های سراسر کشور متوقف شد.  

اکنون سامانه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی در دسترس همه مراکز درمانی طرف قرارداد است و پزشکان اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه نسخه الکترونیک سازمان به نشانی ep.tamin.ir و دریافت نام کاربری، نسبت به نسخه نویسی الکترونیک اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =