استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق علوم شناختی مورد حمایت قرار می گیرند

تهران- ایرنا- ستاد توسعه علوم وفن آوری­‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انتشار فراخوانی اعلام کرد از استارتاپ ها و شرکت‌های خلاق در راستای تولید و توسعه محصولات و خدمات خلاق و نوآوری در حوزه علوم شناختی حمایت می کند.

این ستاد با انتشار فراخوانی تاکید کرد که از  استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق و فناوری    در چارچوب سیاست‌ها و راهبردهای مصوب حمایت می‌شود که دارای ایده نوآورانه و مساله ‌محور در زمینه علوم و فناوری‌های شناختی، تیم کامل و مدل کسب و کار بوده و نیازمند سرمایه در مراحل اولیه باشند.

بر اساس این فراخوان، گروه های فعال در این زمینه  باید متشکل از حداقل سه نفر شامل عضو فنی، شناختی و کسب و کار بوده و روی ایده، محصول یا خدمات متمرکز بر علوم و فن آوری  شناختی  و در چارچوب اولویت‌های ستاد متمرکز باشد.

در این فراخوان تاکید شده است استارتاپ ها باید عضو یک شتابدهنده یا مرکز رشد باشند و حداقل مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال از طریق شتاب دهنده یا مرکز رشد برای تولید محصول، سرمایه گذاری اولیه غیر شتابدهی انجام شده باشد.

 به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری،  حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق و فناور شناختی شامل حمایت از خدمات پیش‌شتابدهی، شتابدهی، سرمایه مرحله بذرمایه، تسهیل جذب سرمایه گذاری، حمایت در قالب یارانه فروش و حمایت برای اخذ مجوز و استانداردهای لازم است.

در برنامه حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق و فناور در علوم شناختی،  طرح ها بر اساس فراخوان عمومی ستاد دریافت و پس از ارزیابی و تایید اولیه توسط داوران ستاد، نتیجه نهایی اعلام می شود.

متقاضیان می توانند از امروز ۱۱ اسفند ماه تا ۱۷ اسفند ماه از طریق research@cogc.ir  طرح خود را ثبت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha