نخبگان و افراد مرجع مردم را به حضور گسترده در انتخابات دعوت کنند

یزد - ایرنا - سرپرست فرمانداری ابرکوه با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا با حضور حداکثری مردم در این شهرستان اتخاذ شد،گفت: با توجه به اهمیت این آزمون ملی انتظار می رود، نخبگان و گروه های مرجع مردم را به مشارکت گسترده در شعبه های اخذ رای دعوت کنند.

محمد حسین امامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: امامان جمعه و جماعت، طلاب مدارس دینی ،روحانیان ، مبلغان دینی در شهرها و روستاها ، خبرنگاران و رسانه های گروهی با گرم کردن تنور انتخابات در میزان افزایش مشارکت حداکثری مردم در انتخابات سال آینده نقش موثری دارند .

به گفته وی باید با حفظ وحدت و انسجام بیشتر ملی برای حضور حداکثری مردم در  انتخابات پیش رو، زمینه ها را فراهم کرد .

وی اظهار کرد: مجموعه وزارت کشور در این شهرستان مسوول برگزاری انتخابات سالم و قانونمند است و دست اندرکاران انتخابات آتی بر رعایت اصل بی طرفی توجه کنند.

رییس ستاد انتخابات ابرکوه خاطرنشان کرد:  برای سهولت جمع آوری آرای مردم تعداد شعبه های مورد نیاز اخذ رأی برای برگزاری انتخابات در شهرستان ابرکوه  پیش بینی شد.

سرپرست فرمانداری ابرکوه  با بیان اینکه در  انتخابات سال ۱۴۰۰ رعایت قانون خط قرمز دست اندرکاران این حماسه ملی است، اضافه کرد: ثبت نام داوطلبان شورای اسلامی شهر از ساعت هشت روز چهارشنبه ۲۰ اسفندآغاز  تا ساعت ۱۸  روز شنبه ۲۶ اسفند ماه جاری به مدت هفت روز ادامه دارد .

وی تصریح کرد: داوطلبان بایستی هنگام ثبت نام، گواهی عدم سوء پیشینه که سه ماه از تاریخ آن نگذشته باشد به همراه داشته باشند و  برای این مهم باید به دفاتر خدمات قضایی، دفاتر پلیس ۱۰+ و یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند.

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد دیروز در  نشستی  گفته بود که قبل از تشکیل ستاد انتخابات ، یزد اولین استانی بود که ستاد انتخابات آن تشکیل شد و از اردیبهشت ماه سال جاری کارهای مقدماتی برگزاری انتخابات در دفتر سیاسی به عنوان دبیرخانه ستاد استان آغاز شد.
احمد ترحمی بهابادی افزود: از ۱۵ آذرماه اولین ابلاغیه صادر شد و افرادی که دارای گواهی سوء پیشینه با اعتبار سه ماهه باشند، می توانند در انتخابات شوراها ثبت نام کنند و طبق جدول زمانبندی ۱۸ اسفندماه صدور دستور شروع انتخابات از سوی وزیر کشور است و روز ۱۹ اسفند آگهی ثبت نام داوطلبان از سوی ۱۰ فرمانداری استان اعلام می شود.
وی ادامه داد: همچنین برای انتخابات پیش رو ۲ ناظر وجود دارد که انتخابات ریاست جمهوری با شورای نگهبان و انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا از سوی مجلس شورای اسلامی نظارت می شود.
معاون استانداری یزد گفت: با توجه به اینکه یزد از استان هایی است که تجربه موفق انتخابات الکترونیکی را دارد، لذا درخواست برای برگزاری الکترونیکی انتخابات ارایه شد که تاکنون برگزار ی انتخابات الکترونیکی در هشت کلانشهر مورد موافقت قرار گرفت، یزد همچنان پیگیر موضوع است.

همچنین دبیر ستاد انتخابات استان یزد دیروز( یکشنبه) در  نشستی گفته بود که مکاتبه با ۱۰ فرمانداری استان در ۱۰ شهرستان برای تسلط بر قانون انتخابات و همچنین برگزاری دوره های متعدد آموزشی از جمله برگزاری دوره های منطقه ای و تهیه گزارش هفتگی و همچنین تمامی مواردی که مورد نیاز برگزار کنندگان انتخابات است در دستور کار ستاد قرار دارد. 
محمدعلی شاه حسینی افزود: در انتخابات پیش رو برای ریاست جمهوری ۱۰۰۷ شعبه اخذ رای تصویب شد که بیشترین تعداد آن مربوط به شهرستان یزد و  کمترین تعداد آن برای شهرستان بهاباد است و در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز ۱۰۷۶ شعبه مورد  تصویب قرار گرفت. 
وی ادامه داد: تشکیل هیات های اجرایی از ۱۹ تا ۲۳ اسفند و همچنین ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی از ۲۰ اسفند تا ۲۶ اسفند و به مدت هفت روز ادامه دارد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا  ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =