۱۱ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۲
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 84246824
۱ نفر

برچسب‌ها

کشف غاری که توسط تروریست‌ها به بیمارستانی مجهز تبدیل شده بود

تهران – ایرنا – نظامیان روسی ویژه خنثی سازی مین در ادامه جستجوهای خود در استان ادلب سوریه موفق به کشف غاری شدند که توسط تروریست‌ها به یک بیمارستان مجهز برای مداوای زخمی‌ها تبدیل شده بود .

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری نووستی روسیه، کارشناسان مواد منفجره نیروهای مسلح روسیه یک غار را در استان ادلب سوریه منهدم کردند که گروه های تروریستی در آن یک بیمارستان میدانی مجهز برای انجام عملیات پیچیده جراحی  تدارک دیده بودند.

سرهنگ " رومان بسمرتنی " فرمانده نیروهای واحد مهندسی روسیه گفت : این یکی از مجهزترین مکان های کشف شده توسط نیروهای ما است . "

بسمرتنی افزود : در این غار یک بیمارستان نوین یافت شده که به طور کامل برای پذیرش بیماران خارجی و انجام عملیات پیچیده جراحی مهیا شده بود و گنجایش تقریبا ۱۰۰ نفر را دارد.

به گفته این سرهنگ روسی " این غار به مدت دو سال از سوی یک گروه تقریبا کوچک ولی بسیار خشن به نام " ارتش عزت " مجهز شده بود که به تندروی شهرت داشت و مخالف انجام مذاکره با مقامات سوریه و سایر گروه های مسلح تروریستی است .

این گروه تروریستی یک غار مصنوعی در سراشیبی یک تپه مرتفع به وجود آورده اند که دارای چندین ورودی روبروی یک دشت کوهستانی است . این غار از بالا تقریبا نامرئی است و از کنار آن یک خط برق فشار قوی عبور می کند و همین امر باعث شده بود تا این گروه تروریستی بتواند مدت زمان زیادی این بیمارستان را مخفی نگه دارد.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =