عملیات احداث ۴۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در قزوین آغاز شده است

قزوین- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: از مجموع ۱۲ هزار واحد مسکونی تخصیصی،عملیات اجرایی ۴۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در استان آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، علی فرخزاد روز دوشنبه، وضعیت اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در استان را رضایت بخش ندانست و افزود:در بازدیدهای انجام شده توسط نظارت عالیه استان، تذکرات و نکات مربوط به رعایت مقررات ملی ساختمان و لحاظ کردن کیفیت در اجرای پروژه‌های طرح اقدام ملی به پیمانکار مجموع ۴۰۰ واحدی توسط اداره کل راه و شهرسازی ابلاغ شده است.

وی اظهار داشت: در این طرح به جهت اهمیت مسائل ایمنی و رعایت مولفه‌های استاندارد در ساختمان سازی از ساختمان های دو طبقه استفاده شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: می‌توانستیم از ساختمان‌هایی با طبقات زیاد نیز استفاده کنیم ولی پیگیری‌هایی انجام شد تا بتوانیم با اجرای این طرح ضمن کاهش تراکم در مبادی ورودی شهر، سرانه خدمات شهری را نیز ارتقا دهیم.

فرخزاد با بیان اینکه ۳۰ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند، افزود: تعداد متقاضیان اقدام ملی مسکن در مرحله چهارم ثبت نام به ۱۷ هزار نفر رسید که این تعداد با حدود ۱۳ هزار نفری که در مراحل قبلی ثبت نام کرده بودند به مجموع ۳۰ هزار نفر رسیده و مراحل پایش و تایید نهایی واجدان شرایط با توجه به ظرفیت استان در حال انجام است.

وی تصریح کرد: اراضی اختصاص یافته به طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف از جمله مهرگان، آبیک، تاکستان، بوئین زهرا، اقبالیه، اسفرورین، بیدستان و محمودآباد ۴۰ هکتار است و در آبگرم، آوج و تاکستان و همچنین در فاز ۲ مهرگان، اقبالیه و الوند نیز اراضی در حال آماده سازی هستند.

فرخزاد افزود:بخشی از اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر در شورایعالی معماری و شهرسازی مطرح شده بود که بحث تبصره یک ماده ۲۰ باید در آنها انجام شود و در شورای برنامه‌ریزی نیز مصوب گردد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =