تکذیب انحلال یک دانشگاه علمی‌ کاربردی و اخبار کوتاه لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - تکذیب انحلال دانشگاه علمی کاربردی شهرداری خرم‌آباد، اجرای هفت تئاتر خیابانی با محوریت شهدا و اجرای ۲ طرح توسعه کتابخوانی از جمله اخبار کوتاه دوشنبه ۱۱ اسفند در لرستان است.

به گزارش ایرنا رییس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با انحلال دانشگاه علمی کاربردی شهرداری موافقت نکرده است و فعالیت‌های این مرکز از سر گرفته می‌شود.

رستم کوشکی اظهار داشت: شهرداری خرم آباد دوم اسفند سال جاری نامه ای مبنی بر اعلام انحلال مرکز علمی کاربردی این نهاد را به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خانه ارسال کرده که وزارتخانه با این تصمیم موافقت نکرده است و از این پس هر گونه تصمیم گیری در خصوص فعالیت این مرکز با نظر شخص استاندار لرستان خواهد بود.

هفت تئاتر خیابانی در لرستان اجرا می‌شود

مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران لرستان گفت: هفت تئاتر خیابانی به یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع سلامت در استان اجرا می‌شود.

محمود زرین جویی افزود: لرستان در دوران کرونا ۲ شهید مدافع سلامت را تقدیم کرده است که جهاد و مبارزه آنها و دیگر مدافعان سلامت یادآور روزهای جنگ و نبرد است.

لرستان ۶ هزار و ۳۰۰ شهید، ۹۸ هزار و ۸۳۷ ایثارگر، ۲هزار و ۹۵۱ نفر جانباز زیر ۲۵درصد، ۶ هزار و ۳۷۹  جانباز ۲۵ تا ۷۰ درصد، ۲۶۳ جانباز ۷۰ درصد به بالا، همچنین ۸۳۷ نفر آزاده و ۶ هزار و ۲۵۰ فرزند شهید است.

 ۲۲ اسفند روز شهید نامگذاری شده است.

اجرای ۲ طرح توسعه کتابخوانی 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: در راستای گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه در شهر خرم‌آباد و همچنین اجرای طرح‌های نوآورانه، طرح هر « مطب یک کتابخانه » با همکاری این اداره کل، انتشارات هاویر، دانشگاه علوم پزشکی لرستان و سازمان نظام پزشکی در مطب‌های شهر، بیمارستان‌های دولتی و خصوصی آغاز شد.

احمد حسین فتایی اظهار کرد:همچنین قرار است طرح « هر نهال یک درخت » با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به مناسبت روز درختکاری در شهر خرم‌آباد اجرا شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =