ستاد بازسازی عتبات عالیات یکی از ابتکارات شهید سلیمانی بود

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات یکی از ابداعات و ابتکارات این سردار شهید بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج ، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی شامگاه یکشنبه در این نشست ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز بابیان اینکه یکی از وظایف هر مسلمان شیعه حفظ و نشر معارف اهل‌بیت (ع است، اظهار داشت: حفظ شیعه گاهی به‌وسیله نگهداری از امام معصوم (ع) است و گاهی هم با حفظ معارف و آثاری که به اسم شیعه باقی‌مانده، صورت می‌پذیرد.

امام‌جمعه کرج با اشاره به تخریب قبور مطهر  اهل‌بیت (ع) توسط وهابیت، عنوان کرد: هنگامی‌که آثاری که از شیعه باقی‌مانده از بین رود، دیگرکسی در رابطه با آن آثار سؤال و تحقیق نمی‌کند و رفته‌رفته به فراموشی سپرده خواهد شد لذا باید از این آثار با جدیت حفظ و نگهداری کرد.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اهمیت و جایگاه اربعین حسینی در نشر و توسعه معارف اهل‌بیت (ع)، افزود: پیاده‌روی اربعین یکی از بهترین وقایع برای نشر و توسعه معارف شیعی به مردم جهان است.

وی با تأکید بر لزوم اجتناب ستاد بازسازی عتبات عالیات از حواشی، یادآور شد: ستاد بازسازی عتبات عالیات طراحی و برنامه دقیقی دارد که باید ضمن مواظبت از مشکلات از حواشی دوری کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه با اشاره به اعتماد مردم به ستاد بازسازی عتبات عالیات، خبر داد: کمک‌های نقدی و نذورات مردم به ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان با توجه به شرایط کرونا و مشکلات معیشتی و اقتصادی بیشتر از سال گذشته بود که این نشان از ارادت و علاقه مردم البرز به ائمه معصوم (ع) می‌باشد.

آیت‌الله حسینی همدانی ساخت صحن حضرت زهرا (س) در جوار حرم امیرالمؤمنین (ع) را یکی از اقدامات مهم ستاد بازسازی عتبات عالیات برشمرد و گفت: ساخت این صحن یکی از اقدامات ماندگار ستاد بازسازی عتبات عالیات است.

وی در ادامه با اشاره به روایتی از معصوم که می‌فرماید: «اگر در یک مصافی بین حق و باطل قطره خونی ریخته شود باید در آن مکان بارگاه ساخته شود» گفت: این روایت اهمیت توجه به عتبات عالیات را مشخص می‌کند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با تأکید بر لزوم توجه ستاد بازسازی عتبات عالیات به زیرساخت‌ها در پیاده‌روی اربعین، عنوان کرد: ساخت سازه اسکانی آن‌هم صرفاً برای پیاده‌روی اربعین پسندیده نیست و باید بیشتر به برپایی موکب‌ها توجه کرد اما ساخت سازه‌های زیربنایی و خدماتی چون سرویس بهداشتی و حمام در مسیر پیاده‌روی پسندیده و ضروری است.

آیت‌الله حسینی همدانی در خاتمه با تأکید بر توجه و ساخت امکانات رفاهی در شهرهای مرزی داخلی در پیاده‌روی اربعین، تأکید کرد: نباید همه امکانات معطوف به آن‌طرف مرز شود لذا باید تدابیر لازم رفاهی برای زائران هنگام ورود و خروج از کشور نیز اتخاذ شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha