وزارت کشور با ارتقای ۲ روستای قوچان به شهر موافقت اصولی کرد

مشهد- ایرنا- نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست ارتقای سه روستای قوچان به شهر به وزارت کشور ارائه شده است که تاکنون تبدیل روستاهای شهرکهنه و مزرج مورد موافقت اصولی این وزارتخانه قرارگرفته است.

علی آذری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مصوبه تبدیل این ۲ روستا در حال حاضر به هیات‌وزیران ارسال‌شده است تا برای نهایی شدن به تصویب برسد و در خصوص تبدیل روستای آلماجق نیز پیگیری‌ها در حال انجام است.

وی با بیان این که در ارتقای روستاها به شهر ۲ هدف روستایی و شهرستانی مدنظر بوده است اضافه کرد: با ارتقای روستاهای بزرگ و مؤثر در این شهرستان می‌توان از مهاجرت به شهر جلوگیری کرد و موجب افزایش در سطح مشارکت‌ها، افزایش درآمد و ثروت و اشتغال‌زایی شد.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: نامه تبدیل ۲ روستای شهر کهنه و آلماجق در تاریخ پنجم اسفندماه ۹۹ از فرمانداری به سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان رضوی ارسال ‌شده بود که با همکاری و مساعدت‌ وزارت کشور توانستیم در نهم اسفندماه نامه موافقت اصولی تبدیل روستای شهر کهنه به شهر را دریافت کنیم.

آذری با اشاره به این که طی ۲ ماه گذشته ۲ دهستان این شهرستان به بخش ارتقا پیداکرده است افزود: با تبدیل این ۳ روستا به شهر ، شهرستان قوچان دارای پنج شهر و ۴ بخش خواهد شد.

شهرستان قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha