شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در استان مرکزی به ۱۱ نفر رسید

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شمار مبتلایان کرونای انگلیسی در استان مرکزی به ۱۱ نفر افزایش یافت.

دکتر سید " محمد جمالیان" شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۷۲ساعت گذشته، ۲فوتی و ۶۴ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی شناسایی شد.

وی بیان کرد: تعداد موارد مبتلا به کرونا در استان از زمان شیوع این ویروس تاکنون به ۳۷هزار و ۱۵۷ نفر رسیده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد: طبق آخرین نتایج آزمایشگاهی و اعلام انسیتو پاستور، ۶ مورد جدید کرونایی جهش یافته انگلیسی در استان مرکزی شناسایی شده‌اند که تحت مراقبت و درمان قرار دارند.
جمالیان ادامه داد: از تعداد ۶۴ مورد جدید شناسایی شده در استان، ۱۵ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شده اند که تحت مراقبت قرار دارند.
وی اظهار داشت: ۴۹ مورد از بیماران جدید که شناسایی شده اند نیز به صورت سرپایی بوده اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: با احتساب ۲مورد فوتی در ۷۲ساعت گذشته، شمار فوتی های استان به یک هزار و ۴۶۱ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۶۳۱ هزار و ۱۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۳ نفر از مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶۰ هزار و ۷۳ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۰ اسفند ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هشت هزار و ۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۴۹۴ نفر بستری شدند. 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۱۲۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

همچنین، سه هزار و ۷۳۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۱۰ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: در زمان حاضر ۱۱ شهرستان قرمز، ۳۲ شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان آبی هستند.

 شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =