استاندار آذربایجان شرقی بر بازنگری در طرح شهرک جوانان تبریز تاکید کرد

تبریز- ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی بر بازنگری در طرح احداث شهرک جوانان تبریز به منظور رفع نگرانی‌ها درخصوص رعایت حریم گسل در این شهرک تأکید کرد و گفت: این شهرک برای جابجایی ساکنان بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهر تبریز احداث می‌شود و همه جوانب ایمنی در آن باید در نظر گرفته شود.

محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه شورای مسکن استان، با اشاره به ضرورت جابجایی ۱۴۸ هکتار از بافت فرسوده و ناکارآمد شهری در تبریز، اظهار داشت: شهرک جوانان به مساحت ۱۳۲ هکتار، یکی از طرح‌هایی است که به این منظور اجرا می‌شود و ظرفیت احداث ۳۵۰۰ واحد مسکونی را در مرحله اول خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه طرح احداث این شهرک نباید جای هیچ‌گونه نگرانی از نظر ایمنی داشته باشد، افزود: با وجود مطالعات و کار کارشناسی دقیق در تدوین طرح احداث این شهرک و تصویب آن در شورای عالی شهرسازی، بازنگری در این طرح به منظور رفع نگرانی‌های موجود ضروری است.

در این جلسه موضوع رعایت حریم گسل در طرح احداث شهرک جوانان تبریز پس از توضیحات مدیر بخش زلزله و رانش زمین مرکز تحقیقات وزارت راه، مسکن و شهرسازی و همچنین شرکت مشاور طرح، بررسی شد.

در این جلسه همچنین مسائل و مشکلات مربوط به شهرک ۲۳۶ هکتاری شهید صیاد شیرازی در منطقه شمال غربی تبریز بررسی و مقرر شد شرکت‌های خدمات‌رسان با هماهنگی و همکاری سرمایه‌گذار پروژه، نسبت به تأمین زیرساخت‌های این شهرک اقدام کنند.

محدوده شهرک جوانان تبریز که از آن به عنوان بزرگترین طرح ساماندهی حاشیه نشینان یاد می شود ۱۳۲ هکتار بوده که بعد از کسر حرایم مربوط به گسل شمال تبریز، رودخانه های کومورچایی و آجی چای،  اتوبان تبریز - نوردوز و دکل های فشار قوی، وسعت بارگذاری آن به حدود ۶۱ هکتار می رسد.

سه هزار و ۵۰۰ خانوار در دامنه کوه عینالی تبریز ساکن هستند که قرار است به این شهرک انتقال یابند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =