۴۳ هزار اثر هنری به جشنواره رفیق خوشبخت‌ما ارسال شد

تهران - ایرنا - رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت:  تاکنون بیش از ۴۳ هزار و ۸۰۰ اثر هنری مربوط به جشنواره ملی «رفیق خوشبخت ما» ارسال شده که بالاترین تعداد آثار ارسالی در جشنواره‌ها است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمد گل فشان، رئیس سازمان جوانان روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت مراسم اختتامیه جشنواره ملی «رفیق خوشبخت ما»، گفت: این سازمان با قدمتی بالغ بر ۷۳ سال یکی از  قدیمی ترین سازمان های مرتبط با جوانان است.

گل‌فشان با تشریح زوایای دیگر فعالیت‌های جمعیت هلال احمر به غیر از جنبه های امدادی و دارویی ادامه داد: آنچه در هلال احمر بسیار اهمیت دارد، فعالیت های بشردوستانه و خیرخواهانه است. یکی از اقدامات فرهنگی ما بحث بیانیه گام دوم انقلاب بود که جشنواره آن نیز برگزار شد و اکنون هم جشنواره «رفیق خوشبخت ما» که از سالگرد شهادت شهید سلیمانی تا ۲۲ بهمن  به مدت ۴۰ روز شروع به فعالیت کرد و تا چند روز قبل از جشنواره داوری آن به طول انجامید.

وی تاکید کرد: تاکنون بیش از ۴۳ هزار و ۸۰۰ اثر هنری مربوط به این جشنواره به دست ما رسیده که بالاترین رقم آثار ارسالی در جشنواره ها است. در پویش چلچراغ هم بیش از ۶۱ هزار ۴۰۰ نفر شرکت کردند. در این پویش قرار بر انجام یک اقدام مثبت توسط جوانان به نیت شهید سلیمانی بود که در این میان اقداماتی ازجمله آزادی زندانیان و کمک به اجرای طرح شهید سلیمانی انجام شده است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر در خصوص مراسم اختتامیه این جشنواره نیز گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره روز سه شنبه ۱۲ اسفند ماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود و در حاشیه آن نمایشگاهی از آثار برگزیده اعضا برگزار خواهد شد.

گل‌فشان تصریح کرد: این جشنواره شامل آثاری ازجمله شعر، روایت، پوستر، فیلم کوتاه و غیره بود. تاکنون بیش از ۱۴ هزار دل نوشته،  ۹۶ انیمیشن، بیش از هزار فیلم کوتاه،  ۱۰۱ اپلیکیشن،  ۶۵۹۰ نقاشی، بیش از ۵ هزار پوستر، نمایشنامه و بیش از ۱۰ هزار اثر شعر به دست دبیرخانه این جشنواره رسیده است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر عنوان کرد: افتتاحیه جشنواره نیز با حضور نایب رئیس اول مجلس برگزار شد. این جشنواره در راستای دستور مقام معظم رهبری برای معرفی و تبیین مکتب شهید سلیمانی و تلاش برای فرهنگ سازی در این زمینه برگزار شد.

گل‌فشان عنوان کرد: در طرح ناظران سلامت بالغ بر ۱۹۹ هزار نفر از جوانان هلال احمر فعالیت داشتند و ۱۲۲ هزار تیم ۲ الی ۳ نفره نیز در زمینه نظارت بر اماکن مشارکت داشتند. بیش از یک میلیون مکان نیز مورد نظارت قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه بیش از ۷ میلیون نفر نیز از خدمات هلال احمر بهره مند شدند، ابراز داشت: ۱۹۱ هزار تیم مراقبتی ما نیز با مشارکت بسیج در اجرای طرح شهید سلیمانی فعالیت داشتند.

در ادامه این نشست مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین مهدی خداجویان ضمن تشکر از مجریان این جشنواره گفت: تشکر اصلی را باید از جوانان داوطلب کرد که با ارسال ۴۳ هزار اثر و مشارکت ۶۱ هزار نفر در این طرح گامی برای زنده نگاه داشتن یاد سردار حاج قاسم سلیمانی برداشتند.

وی با ذکر این نکته که یکی از مظلوم ترین افراد تاریخ معاصر شخصیت سردار سلیمانی است ادامه داد: کسی که سردار صلح و مهربانی است را به اسم تروریست شهید کردند و این ظلم بزرگی بود به او روا شد، با مشارکت مردم و تلاش مسئولان به امید خدا در گام دوم جشنواره ملی رفیق خوشبخت ما به جشنواره بین المللی رفیق خوشبخت ما تبدیل شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =