۱۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۱
کد خبرنگار: 762
کد خبر: 84246484
۰ نفر

برچسب‌ها

خانواده شهدای ایرنا تجلیل شدند

تهران - ایرنا - مراسم تجلیل از خانواده شهدای خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) با حضور محمدرضا نوروزپور مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمدرضا سوقندی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، این مراسم عصر یکشنبه و در پی دیدار ‌سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمدرضا سوقندی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران با محمدرضا نوروزپور مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در آستانه فرارسیدن ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا در سالن کنفرانس ایرنا برگزار شد.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم یاد و خاطره بیش از ۲۳۰ هزار شهید، حدود ۶۰۰ هزار جانباز و ۴۳ هزار آزاده و خاصه شهدای اصحاب رسانه بویژه شهدای ایرنا را گرامی داشت.

سردار سلیمانی افزود: در حالی ‌۴۲ سالگی انقلاب را پشت سر گذاشتیم که در این سالها دشمن تلاش کرد که مردم ایران ۴۰ سالگی انقلاب را جشن نگیرند اما موفق نشدند. دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی با تحمیل جنگ هشت ساله و ‌محاصره اقتصادی و امروز هم اعمال تحریم های گسترده علیه ملت، دشمنی خود را ثابت کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۳۰۰ رسانه معاند به زبان فارسی علیه انقلاب اسلامی فعال هستند ‌اما نه‌ تنها انقلاب و جمهوری اسلامی ایران متوقف نشده، بلکه جشن ۴۲ سالگی انقلاب اسلامی را با اقتدار و توانمندی بیشتری پشت سر گذاشتیم.

امنیت و موفقیت ها مرهون فرهنگ ایثار و مقاومت است

سردار سلیمانی تصریح کرد:‌ امنیت و موفقیت های کنونی مرهون فرهنگ ایثار و مقاومت است، مرهون تلاش و جان فشانی عزیزانی است که بدون هیچ چشم داشتی با خدای خود معامله کردند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران به نقش رسانه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: اقداماتی که رسانه‌ها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام می دهند همان رسالت حضرت زینب (س) در کربلا است. کربلا و نهضت سیدالشهدا(ع) با سخنان حضرت زینب(س) باقی ماند. 

سردار سلیمانی ادامه داد: ‌امروز در برابر بی عدالتی های دشمنان ایستادگی کردیم و به برکت رشادت شهدا، انقلاب اسلامی پایدار و پا برجاست. باید در خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران از فرمایشات امام خامنه ای استفاده کنیم که فرمودند خدمت به خانواده شهدا کمتر از شهادت نیست.

سردار سلیمانی گفت:‌ ایرنا به عنوان یک سازمان رسانه ای مادر، در کشور در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش آفرین بوده و این نقش را تداوم بخشیده و از همه جهات این اقدام ارزشمند ایرنا و خبرنگاران این خبرگزاری قابل توجه است. 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران نیز در این مراسم ضمن ابلاغ سلام سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خانواده معزز شهدای ایرنا افزود: ‌مجموعه اقدامات ایرنا در چهلمین سالگرد دفاع مقدس بسیار ارزشمند بود. نقش ایرنا در دفاع مقدس و نیز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت منسجم و گسترده است و در نمایشگاه اقتدار ۴۰ به وضوح شاهد آن بودیم.

محمدرضا سوقندی با بیان اینکه باید از ظرفیت های رسانه برای انتقال ارزش های اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت بهره برد، خاطر نشان کرد: متاسفانه فرهنگ سازی لازم برای برخورد صحیح با خانواده معظم شهدا انجام نشده است. در برخی کشورها که برای غصب و تصرف به کشورهای دیگر حمله کرده بودند نظامیان بسیار محترم شمرده می شوند اما برخی خانواده شهدا مورد بی مهری قرار گرفته اند که این موضوع باید اصلاح شود.
وی ادامه داد: برای نهادینه کردن فرهنگ صحیح رفتار با جامعه ایثارگران بهترین گزینه، رسانه ها هستند که ظرفیت خوبی دارند. باید با برنامه ریزی صحیح از رسانه ها بهره مند شویم. یکی از وظایف اصلی رسانه ها فرهنگ سازی در جامعه است و فرهنگ ایثار و شهادت از اولویت بالایی برخوردار است. شهدا زنده هستند و نزد خداوند روزی می گیرند. آنها با رسیدن به مقام والای شهادت به حیات جاویدان معنوی دست پیدا کرده اند که این بسیار ارزشمند است.
وی اضافه کرد: شهدا برای خدا از همه چیز خود گذشتند و هیچ نمی خواستند. آنها از قید و بند تعلقات دنیایی جدا شده بودند و فقط به معبود خویش فکر می کردند. معنی ایثار هم جز این نیست که کاری انجام دهیم بدون توجه به اینکه در نهایت چه نفعی برای ما دارد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران با اشاره به اینکه امروز هر چه داریم به برکت خون شهدا است، گفت: باید خانواده معظم شهدا گرامیداشته شوند. خانواده معظم شهدا در سخت ترین روزها با تقدیم فرزندان شان امنیت و آرامش امروز را برای ما به ارمغان آوردند.

در پایان این مراسم با حضور مدیرعامل ایرنا و معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران از خانواده شهیدای ایرنا از جمله خانواده محترم شهیدان گرانقدر محمود صارمی، سپهدار ساجدی، سید مهدی میرافضلی، مسعود مشایخی و داریوش گودرزی کیا با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =