۵۵ میلیارد تومان اعتبار به جاده شهرکرد به بازفت اختصاص یافت

شهرکرد-  ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: جاده شهرکرد به شلمزار به ناغان به بازفت از طرح‌های مهم اقتصاد مقاومتی استان است که برای آن در بودجه سال آینده بیش از ۵۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

الله‌کرم نصیری روز یکشنبه در بازدید از گردنه چری در محور ارتباطی شهرکرد به شلمزار به ناغان به بازفت اظهار داشت: این طرح راهسازی تاثیر بسزایی در اقتصاد منطقه و تسهیل در ترددها به دنبال خواهد داشت و مسیر ارتباطی استان به مناطق جنوبی از جمله استان خوزستان را کوتاه‌تر و ایمن‌تر می‌کند.

وی ادامه داد: تونل چری به طول سه هزار و ۴۰۰ متر یکی از مهمترین قطعات این مسیر ارتباطی به شمار می‌رود که با احداث و بهره‌برداری از آن نقاط حادثه‌خیز و پیچ‌های پرخطر منطقه رفع و جاده ارتباطی استان به مسجدسلیمان خوزستان ۱۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.

نصیری با بیان اینکه تاکنون ۴۵۰ متر از تونل چری حفاری شده است، تصریح کرد: حدود ۴۰۰ متر آن در سالجاری حفاری شده و امید است با تخصیص اعتبار مناسب که در بودجه سال آینده برای این طرح پیش‌بینی شده از پیشرفت فیزیکی بیشتری برخوردار شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اگر اعتبار مناسبی به طرح جذب شود پیش‌بینی می‌شود تا ۲ سال آینده به بهره‌برداری برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این بازدید اظهار داشت: محور شهرکرد به شلمزار به بازفت ۱۴۰ کیلومتر طول دارد که در انتهای این مسیر تونل چری واقع شده است.

مجید نظری با اشاره به اجرای عملیات حفاری تونل، تصریح کرد: مقرر شد تا با توجه به مخاطرات حفاری، بارش‌ها و ریزش تونل در سریع‌ترین زمان برای حفظ ایمنی تونل عملیات لاینینگ (طراحی و ساخت قالب‌های تونل) اجرا شود.

به گزارش ایرنا، محور راه اصلی شهرکرد به شلمزار به ناغان به بازفت از مصوبات مهم سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه است که تاکنون از بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار شده است و تونل زره و تونل چری از جمله قطعات این محور به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =