کانونی از طغیان کرونا در برخی از نقاط فسا مشاهده شده است

شیراز-ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: متاسفانه به سبب عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و برگزاری دورهمی‌ها، در برخی از مناطق این شهرستان کانون‌هایی از طغیان کرونا مشاهده شده است که در صورت افزایش این روند، شاهد مرحله چهارم این بیماری خواهیم بود.

جلال کریمی، یکشنبه به ایرنا بیان داشت: اگر الگوهای رفتاری مردم تصحیح شود و هماهنگی بین بخشی نیز افزایش یابد، می‌توانیم از شیوع موج چهارم و آسیب‌های مخرب آن جلوگیری کنیم.

وی اضافه کرد: اقدامات لازم برای مقابله با ویروس کرونا جهش یافته انگلیسی، مانند برنامه دیده وری بیمار یابی با هدف یافتن خوشه‌های بیماری و همچنین انتقال دقیق اطلاعات به تیم‌های واکنش سریع برای قرنطینه و ایزوله کردن اینگونه بیماران در کنار ردیابی‌های انسانی یعنی شناسایی افرادی که با بیماران مبتلا به کرونا در تماس نزدیک بودند نیز در دست اقدام است.

کریمی افزود: در حال واکسیناسیون تیم درمانی برای کاهش آسیب و قطع زنجیره انتقال ویروس هستیم و در صورت سپری شدن اقدامات اداری و پشتیبانی، از روز سه‌شنبه (دوازدهم بهمن ماه ۹۹) نوبت دوم افراد واکسینه شده و همچنین واکسیناسیون نوبت اول افراد بر اساس سند ملی در فاز اول شروع خواهد شد.

تهیه مقدمات طرح آزمایشی "اصناف دوستدار سلامت" در فسا  

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فسا اظهار داشت: تعطیلی اصناف بر اساس وضعیت رنگ بندی و میزان خطر کرونا در مناطق مختلف جغرافیایی از طریق ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می‌شود و در صورت تغییر رنگ شهرستان فسا ما نیز تابع آن خواهیم بود.

وی، ادامه داد: برای اینکه صنوف مختلف در رنگ بندی کرونایی از نظر معیشت کمتر آسیب ببینند، این معاونت، به دنبال تدوین طرحی است به نام "اصناف دوستدار سلامت" و در حال حاضر مقدمات این طرح در حال پیگیری و انجام است و با ارائه آن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌تواند به عنوان یک طرح آزمایشی اجرایی شود.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

بنا به اظهار سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (دهم اسفند ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هشت هزار و ۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۴۹۴ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۶۳۱ هزار و ۱۶۹ نفر رسید.

سیما سادات لاری افزود:تا کنون یک میلیون و ۶۳۱ هزار و ۱۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۳ نفر از مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶۰ هزار و ۷۳ نفر رسیده است.

این مقام مسوول بیان کرد: در حال حاضر ۱۱ شهرستان شامل، شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند، ۳۲ شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان آبی هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =