انسان با همراهی با قرآن و ائمه اطهار(ع) به کمال می‌رسد

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: انسان با همراهی با قرآن و ائمه اطهار(ع) به کمال می‌رسد و باید زندگی هر انسانی این ۲ رکن مهم وجود داشته باشد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در آیین تجلیل از حافظان دوازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ قرآن کریم اظهار داشت: انسان همزاد قرآن است و اگر در زندگی بتواند همزادی با قرآن را درک کند، همراهی با کلام الهی پیدا کند و با قرآن رفاقت کند، در مسیر کمال قرار می‌گیرد چرا که هر چه برای رسیدن به کمال نیاز داریم در قرآن وجود دارد.

وی تصریح کرد: اگر رشد و کمال قرآنی را نشناسیم و خودمان را با آن هماهنگ نکنیم، ارزش خودمان را درک نکرده‌ایم چراکه قرآن انسان را دگرگون می‌کند و نیازهای ایمانی او را برطرف و تأمین می‌کند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خدای متعال فرموده هر چه در زمین می‌بینید، زینت و زیبایی زمین است نه زیبایی و زینت انسان و ما خیال می‌کنیم که آنها می‌توانند زیبایی انسان شوند زیرا مادیات برای انسان زیبایی محسوب نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: خداوند ایمان را زینت بخش وجود انسان قرار داده است و هر چه در ایمان عمیق‌تر و جدی‌تر باشیم، وجودمان به همان میزان زیبایی پیدا می‌کند و پس پس از مرگ نیز ادامه می‌یابد.

وی عنوان کرد: خداوند هر کسی را بخواهد، با نورش هدایت می‌کند و این هدایت می‌تواند شامل همه انسان‌ها شود، به شرط آن که لیاقت و شایستگی دریافت هدایت و نور الهی را در خود ایجاد کنیم.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به اینکه نورهای حقیقی خاندان عصمت و طهارت(ع) هستند، خاطرنشان کرد: هر کسی را خدا هدایت و نورانیت عنایت نکند، نور و هدایتی پیدا نمی‌کند و نوری که به انسان روشنایی می‌بخشد، وجود نازنین رسول خدا(ص)، امیرالمؤمنین(ع)، حضرت فاطمه(س) و اولادش و قرآن کریم است.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: اگر عزت می‌خواهیم، آیه آیه قرآن به انسان عزت می‌بخشد، به شرط آن که آیات قرآن را حقیقتاً با جان و دل بچشیم و جذب کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =