استاندار فارس: اقدامات دولت در زمینه احیای صنایع راکد اطلاع رسانی شود

شیراز-ایرنا-استاندار فارس، با اشاره به دستاوردهای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با هدف حمایت از صنایع صورت می‌گیرد گفت: اقدامات خوبی که در این کارگروه ظرف سال‌های اخیر با حمایت دولت و هماهنگی همه نهادهای حاکمیتی انجام گرفته باید توسط مجموعه‌های متولی اطلاع رسانی شود.

عنایت‌الله رحیمی، عصر یکشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان فارس در شیراز افزود: مجموع این اقدامت سبب شد که بخش زیادی از صنایع مجددا به چرخه تولید بازگردد و فرصت‌های شغلی قابل توجهی احیا و یا ایجاد شود.
وی ادامه داد: آن بخش‌هایی هم که باقی مانده مانده باید در دستور کار قرار گیرد تا صنایعی که فناوری مناسب و به روز دارند و برای تولیدات آنها متقاضای وجود دارد از نو احیا شوند و در غیر این صورت تغییر فناوری دهند و به فعالیت صنعتی دیگری بپردازند.
او اظهار داشت: در این زمینه هم صنایع تبدیلی مرتبط با حوزه وزارت جهاد کشاورزی و هم صنایع کانی، غیرکانی، فلزی و سلولزی مرتبط با حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت مد نظر است.
استاندار فارس گفت: در حوزه معادن استان هم تلاش‌های خوبی در زمینه مطالعه و اکتشاف یک پهنه به وسعت افزون بر ۱۷ هزار مترمربع در دستور کار قرار گرفته است.
رحیمی اضافه کرد: همچنین احیا معادن راکد، رها شده یا بلوکه شده هم که در دستور کار قرار گرفته باید به نتیجه برسد.
وی بیان داشت: حمایت از صنایع معدنی که به سمت به روز شدن و استفاده از فناوری روز دنیا حرکت می‌کنند نیز در دستور کار قرار گیرد تا جلو هدر رفت منابع گرفته شده و فعالیت آنها مطلوب تر شود.
پروژه‌های نیمه تمام جهش تولید به سرعت تعیین تکلیف شود
استاندار فارس، در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تاکید بر لزوم تعیین تکلیف پروژه‌های جهش تولید این استان گفت: از جمله آنها پروژه راه ارتباطی دشت ارژن – قائمیه است که با وجود حمایت‌هایی که تاکنون از پیمانکار و مجری این پروژه شده اما پیمانکار از تعهد و قولی که داده‌ عقب‌تر است.
رحیمی افزود: بی شک در اجرای پروژه‌ها هرچه تاخیر ایجاد شود، ضرر و زیان بیشتری متوجه استان و کشور خواهد شد و بنابراین ضرورت دارد که پروژه‌ها در موعد مقرر عملیاتی و تکمیل شوند.
وی ادامه داد: پروژه بزرگراه بابامیدان – پل بریم نیز از دیگر پروژه‌های مهم استان است چرا که یکی از محورهای پُرحادثه منجر به فوت همین محور است و اگر یک روز هم بتوانیم این پروژه را زودتر به نتیجه برسانیم جلو وقوع یک حادثه دلخراش و تلخ را گرفته‌ایم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha