بازنشستگان نیروهای مسلح تسهیلات ۵۰ میلیون ریالی دریافت می‌کنند

تهران- ایرنا- با تفاهم سه جانبه بانک مهر ایران، ‌ سازمان اتکا و سازمان بازنشستکی نیروهای مسلح، ‌تسهیلات ۵۰ میلیون ریالی به صورت قرض‌الحسنه به بازنشستگان نیروهای مسلح اعطا می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع،  آیین امضای تفاهمنامه همکاری سه‌جانبه بانک قرض الحسنه مهر ایران، سازمان تعاونی مصرف کارکنان نیروهای مسلح اتکا و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح (سابا) بعد ازظهر یکشنبه با حضور، محمدرضا گودرزی ریاست سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح، سردار مسعود حشمتی پور مدیرعامل و مرتضی اکبری مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برگزار شد.

براساس این تفاهمنامه تسهیلات ۵۰ میلیون ریالی به صورت قرض‌الحسنه و با کارمزد ۲ درصد سالانه و دوره‌ بازپرداخت ۶ ماهه به کارت حکمت جامعه هدف طرح واریز می‌شود.

دارندگان حکمت کارت می‌توانند با مراجعه به هریک از مراکز پذیرنده این کارت، کالا و خدمات مورد نیاز خود را به صورت اقساطی و یا بخشی نقدی و بخشی اقساطی خریداری و مبلغ تسهیلات را در اقساط به بانک پرداخت کنند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا گودرزی رئیس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح در مراسم امضای این تفاهمنامه اظهار داشت: باز مدتی قبل برای ارائه تسهیلات به بازنشستگان نیروهای مسلح با مسئولان بانک مهر و سازمان اتکا جلسات مشترکی را برگزار کردیم و طی این نشست ها همکاری و هماهنگی های لازم در این خصوص شکل گرفت.
 
وی با بیان اینکه امروز کار ارائه تسهیلات نهایی شده است، افزود: جامعه ۷۰۰ هزار نفری بازنشستگان نیروهای مسلح از امروز می توانند جهت دریافت وام ۵۰ میلیون ریالی اقدام کنند.
 
سردار گودرزی با بیان اینکه برای کاهش مشکلات بازنشستگان تلاش می کنیم، ‌ افزود: ما به دنبال ادامه همکاری ها برای فراهم شدن اعطای وام بلند مدت به بازنشستگان در زمینه تامین جهیزیه هستیم؛ تا از این طریق بخشی از مشکلات بازنشستگان نیروهای مسلح کاهش پیدا کند.
 
رئیس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح گفت: بازنشستگان نیروهای مسلح زحمات بسیاری برای کشور کشیده اند و حدود ۶۰ درصد آنها جانبازانی هستند که در ۸ سال دفاع مقدس نقش آفرین بودند؛ لذا هدف ما ارائه خدمات بیشتر و بهتر به این عزیزان است که عمر خود را صرف خدمت به مردم و دفاع از امنیت کشور کرده اند.
 
همچنین در سردار حشمتی پور رئیس سازمان اتکا اظهار داشت: حدود دوماه است که با مجموعه بانک مهر و بازنشستگان نیروهای مسلح به دنبال ارائه خدمات برای بازنشستگان نیروهای مسلح هستیم و با مذاکرات انجام شده این تفاهم نامه امروز امضا و شرایط برای ارائه خدمات به جامعه ۷۰۰ هزار نفری بازنشستگان نیروهای مسلح ایجاد شد.

وی افزود: بنا بر تاکیدات مقام عالی وزارت تصمیم گرفته شد خدمات ویژه ای را به بازنشستگان نیروهای مسلح ارائه دهیم؛ البته مقرر شد تا طی هفته های آتی به جامعه شاغلان نیروهای مسلح نیز این تسهیلات ارائه شود و بنا بر پیش‌بینی‌های انجام شده تا قبل از پایان سال این امکان برای شاغلان نیروهای مسلح نیز ایجاد می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =