طرح توسعه میدان نفتی آذر فردا به بهره برداری می رسد

ایلام - ایرنا - سرپرست استانداری ایلام گفت: طرح توسعه میدان نفتی آذر فردا دوشنبه توسط رییس جمهوری از طریق ویدیو کنفرانس به صورت رسمی به بهره برداری می رسد.

محمد نوذری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزینه‌های اجرای طرح توسعه میدان آذر بیش از ۱.۴ میلیارد یورو برآورد می شود که بخش زیادی از آن از طریق صندوق توسعه ملی و بخش دیگری نیز از طریق شرکت اهداف و وام‌های بانکی تامین شد.

وی یادآور شد: ظرفیت تولید روزانه از میدان نفتی مشترک آذر با بهر برداری رسمی به ۶۵ هزار بشکه در روز خواهد رسید که این حالی است که تولید زودهنگام از این طرح در اسفند ماه ۱۳۹۵ و با هدف دستیابی به ظرفیت تولید نفت خام به میزان ۳۰ هزار بشکه در روز انجام شده بود.

سرپرست استانداری ایلام افزود: برای اجرای این طرح، حفاری تمامی چاه ها (۲۰ حلقه) با مجموع عمق ۸۸ کیلومتر به انجام رسیده است.

نوذری تاکید کرد: ایجاد فرصت اشتغال برای نیروهای بومی، تامین منافع ملی، توسعه و رونق اقتصادی و توسعه زیرساخت‌ها در منطقه ایلام، از شاخص‌های بی نظیر طرح توسعه میدان نفتی مشترک آذر است.

به گفته وی سهم ساخت داخل در این پروژه بالغ بر ۷۵ درصد و سهم سرمایه انسانی بومی ۵۵ درصد بوده است.

به گزارش ایرنا، ‌نخستین دکل در مهرماه سال ۱۳۹۱ در میدان آذر مستقر و برپا شد.

میدان نفتی آذر در بلوک اکتشافی اناران در استان ایلام در جنوب غربی ایران و ۲۵ کیلومتری شهرستان مهران در مرز ایران و عراق قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =