آب امید چهار میلیون مشترک دارد

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: شمار مشترکان خانگی آب به حدود ۲۶ میلیون مشترک می رسد که از این تعداد حدود چهارمیلیون مشمول طرح آب امید خواهند شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «حمید رضا جانباز» روز یکشنبه در مراسم رونمایی از ۳۵ پروژه ساز و کاری صنعت آب و برق با حضور وزیر نیرو در محل وزارت نیرو افزود: طرح آب امید با هدف ترغیب مشترکان خانگی پرمصرف به مدیریت مصرف اعمال شد و تلاشی است تا این مشترکان مصرف خود را بهینه کنند.

وی اضافه کرد: حدود ۱.۸ درصد حجم مصرف آب، مربوط به مشترکانی است که مشمول این طرح خواهند شد و بنابر مصوبهٔ دولت، خرداد ماه سال ۱۴۰۰ زمینهٔ ارائه گزارش توجیهی برای شورای اقتصاد فراهم خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به آغاز فعالیت ۱۵ شرکت در زمان حاضر در سامانه «مدیریت ارتباط با مشتریان» گفت: همه شرکت‌های آب و فاضلاب تا پایان سال به سامانهٔ «مدیریت ارتباط با مشتریان» متصل خواهند شد.

وی، هدف از اجرای طرح‌های سازوکاری را ارتقای فرایندها و چابک‌سازی در ارائه خدمات دانست و افزود: بوسیله سامانه «مدیریت ارتباط با مشتریان، متولیان خدمات‌رسانی به مشترکان، مطلع می‌شوند که درخواست مشترکان چیست و زمینهٔ اتفاق ها در کدام مناطق و در چه بازهٔ زمانی بیشتر است.
جانباز کارکردهای مختلف سامانهٔ ارتباط با مشتریان را شامل داشبورد حوادث آب، فاضلاب و خدمات مشترکان و بازخورد مشترکان برشمرد و خاطرنشان ساخت: بر اساس توافق‌های امضا شده با سازمان‌هایی اعم از پُست جمهوری اسلامی، اطلاعات مکان‌محور نیز در این سامانه وارد و عملیاتی خواهد شد.
وی گفت: در قالب این طرحِ سازوکاری و نیز با یکپارچه‌سازی خدمات شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، سعی شد که فرصت بیشتری به بخش روستایی داده شودبه نحوی که تعداد مراکز خدمت به روستاییان از ۴۳۹ به یک هزار و ۲۴۰ مرکز در همه روستاهای کشور ارتقا پیدا کرد.

به گزارش ایرنا، پیشترمدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: طرح آب امید، برای تشویق مشترکان به رعایت الگوی مصرف است و براین اساس مشترکان کم‌مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهره‌مند خواهند شد.

  جانباز در نشست خبری اطلاع رسانی در باره طرح آب امید افزود:‌ طرح آب امید طرحی برای تشویق مشترکان به رعایت الگوی مصرف بهینه آب است که همزمان با طرح برق امید اجرایی شده و هدف اصلی آن نهادینه سازی مصرف درست آب و برق است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =